Селена Гомес страда от сериозно заболяване 30.05 | 07:10
Дядото на звездата потвърди информацията
Изпълнителката Селена Гомес страда от автоимунното заболяване лупус. Още преди години се заговори затова, че младата певица се бори с болестта. Дядото на звездата Рикардо Гомес твърди, че Селена се учи да се справя със състоянието си, пише Contactmusic.
По-рано тази година, след раздялата й с Джъстин Бийбър, таблоидите писаха, че изпълнителката е приета в клиниката. Официалната версия тогава беше, че 21-годишната Селена не си била почивала от години и искала да си отдъхне. Сега обаче става ясно, че престоят й там е бил свързан с болестта.
Рикардо предупреди внучката си, че трябва да потърси медицинска помощ и да намери време да си почине от натоварения си график.
"Лекарят й казва, че трябва да почива. Тя е под огромно напрежение. Идва й просто твърде много! Не разполага дори с ден почивка. Нещата са стигнали до критична точка. Всеки й го казва, дори агентът й:
"Селена – отдели малко време за себе си!", коментира дядото на звездата. Той намекна, че заради тежкото заболяване има реален шанс на Селена да й се наложи да се откаже от певческата си кариера.
Лупусът е системно автоимунно заболяване, което може да засегне всеки орган или система на тялото. При този тип болести имунната система, която нормално е предназначена да предпазва организма от инфекциозни агенти, чужди тела и тъкани и др., по погрешка "атакува" собствените тъкани и органи на тялото. Така в него се образуват автоантитела - най-вече срещу съединителната тъкан на организма. Това предизвиква системно възпаление, което уврежда тъканите и органите.
Водещи
-
Какво не трябва да се прави днес
Православната църква почита днес Св. великомъченица Христина. Светицата е една от...
24.07 | 09:45
-
„Не искаме да ставаме мишена“: Жители на Безмер излизат на протест срещу американските самолети
Настояват държавата да гарантира сигурността на хората, ако самолетите останат в базата
24.07 | 09:30
-
МОН обявява на 24 юли третото класиране за прием на ученици в VIII клас в гимназиите в страната
В първите десет по минимален бал попаднаха още Втора АЕГ, 73. СУ „Владислав Граматик“, НПМГ...
24.07 | 09:15
Най-четени
-
МОН обявява на 24 юли третото класиране за прием на ученици в VIII клас в гимназиите в страната
В първите десет по минимален бал попаднаха още Втора АЕГ, 73. СУ „Владислав Граматик“, НПМГ...
24.07 | 09:15
-
Българският паспорт е сред най-привлекателните в света
Българският паспорт се нарежда на 11 място, което си поделяме с Румъния и осигурява безвизов...
24.07 | 08:45