Съдят майката на тризначките от Big Brother 18.09 | 13:20
Делото ще се води за 14 900 лева

Майката на тризначките от Big Brother Вяра, Надежда и Любов отива на съд, след като община Благоевград заведе дело срещу нея за 14 900 лв.
Любка Станчева дължи пари за неплатен наем на двата си общински апартамента от 1 юни 2009 - 31 март 2013 г. Любка живее в жилищата от близо 30 години, още когато тризначките се появили на бял свят.
Апартаментите са разпоредени от самия Тодор Живков, след като до него стига вестта за многодетната майка, която освен тризначките има и по-големи две деца. Семейството трябвало да получи още волга, медицински работник, който да помага в грижите за бебетата, ежемесечна финансова помощ, легла за бебетата и печка "Мир".
Захари Донев, тогавашният кмет на Благоевград, дава на семейството само три бебешки креватчета и двете жилища, разказва в. 24 часа. Общинарите решили семейството да не се плаща наем, тъй като той бил само 10 лв, а и защото Тодор Живков не споменал дали апартаментите са подарък или просто са предоставени на семейството.
До 2000 г. апартаментите на Любка Станчева се водели като общински и за тях не се плащало наем. Участието на тризначките в риалити формата и печалбата от 200 000 лв. подсетило общинарите, че могат да приберат наема от последните няколко години, които уж не дължали. Те сметнали също, че Любка вече не отговаря на условията за получаване на общинско жилище
След като новото решение достигнало до ушите на тризначките, те нахлули ядосани в община Благоевград и вдигнали скандал. Категорично заявили, че няма да напуснат жилищата, да платят наема или да ги закупят, както им предложили от общината.
Делото е разпределено при съдия Иван Петков в районния съд в Благоевград. Той обяснява, че още не е дал ход на делото, защото общината не била внесла нужните 400 лв. като ищец по делото. Вероятно е делото да тръгне към края на годината.
Водещи
-
Изтече чат на високопоставени представители на правителството на САЩ
Ето какво пише в него
25.03 | 21:00
-
Заснеха мистериозна синя спирала в небето над Европа (ВИДЕО, СНИМКИ)
Кадри на спиралата, заснети на 24 март, бяха изпратени от различни точки на Стария континент
25.03 | 20:45
-
Кметът на Петрич: Няма злоупотреба с евросредства
Димитър Бръчковbуточни, че Общината започва да събира документи и доказателствата в своя...
25.03 | 20:15
Най-четени
-
Народен лечител >> Благовещение: Излизайте с десния крак и с пара в джоба за късмет
Изчистете дома си и пречистете със светена вода, светва Слав Херлев
25.03 | 13:30
-
"Унижавам и мачкам всички безполезни роби!" Това пише Габриела Сашова, обвинена в изтезаването на животни
Засега водещата версия е, че са ги взимали от обяви за осиновяване в интернет. Разследването...
25.03 | 10:30