Лекуването по телефона води до фатален край 01.04 | 21:50
1000 българи умират всяка година заради лекарска грешка
1000 българи издъхват заради лекарски грешки всяка година, алармират от пациентските организации. Най-често гафове правят джипитата. Оказва се, че те масово лекуват по телефона, което често се оказва фатално за болните, съобщава Нова телевизия.
Обикновено личните доктори прибягват до тази практика вечер или през почивните дни, за да си спестят разкарването по домашните адреси. Поставят диагнози и предписват лекарства, без дори да са прегледали болния.
Имаме право да си изберем ново джипи два пъти в годината. Следващата възможност е през юни.
За смяната е достатъчно само да отидем при новия общопрактикуващ лекар и да попълним формуляр. Не е необходимо да информираме досегашния си лекар.
Водещи
-
Откриват Празника на черешата в Кюстендил
Програмата включва кулинарно шоу с дегустации и демонстрации, а вечерите ще завършват с...
27.06 | 10:40
-
Ново силно земетресение във Венецуела
Двата труса от 7,2 и 7,5 по Рихтер преди дни отне живота на близо хиляда души, а над 3300 бяха...
27.06 | 10:20
-
След стрелба по кораб - САЩ нанесоха нови удари в Иран
27.06 | 10:00
-
При акция на МВР: Арестувани са началникът на ВиК - Несебър и заместникът му
Двамата държавни служители са били задържани с белязани пари
27.06 | 09:45
Най-четени
-
Ето какво време ни очаква до 2 юли, според НИМХ
Днес ще е слънчево и горещо с максимални температури между 31° и 36°, в София - около 31°
27.06 | 09:00
-
При акция на МВР: Арестувани са началникът на ВиК - Несебър и заместникът му
Двамата държавни служители са били задържани с белязани пари
27.06 | 09:45