Ливърпул громи рекордно във Висшата лига 14.02 | 18:10
6:0 на гости на Астън Вила
Ливърпул размаза като гост последния във Висшата лига Астън Вила с 6:0 в двубой от 26-ия кръг на първенството. Така по отличен начин мърсисайдци се завърнаха на пътя на победата след поражението от Лестър и злощастния равен със Съндърланд миналата седмица.
Видео от разгрома на Ливърпул вижте в Sporta.bg
Успехът с 6:0 е най-разгромната победа на "червените" през сезона (в историята си те нямат по-голям успех като гост в първенството), с което те продължават да мечтаят за класиране в зона "Европа". С 38-те си точки засега тимът на Юрген Клоп заема осмо място и изостава с 3 от петия в таблицата Манчестър Юнайтед. Вила пък е на последната 20-та позиция с 16 пункта и цели 8 го делят от спасителното 17-то място.
Филипе Коутиньо сложи топката на главата на Даниел Стъридж в 16-ата минута и нападателят ознаменува завръщането си сред титулярите с попадение за 0:1. 10 по-късно от почти същото положение на лявото крило Джеймс Милнър центрира от пряк свободен удар, но всички в наказателното поле се разминаха с топката и тя се оплете в мрежата – 0:2.
Емре Джан се възползва от добър пас на Роберто Фирмино в 58-ата, за да се разпише за 0:3, а само 37 секунди след като се появи в игра в 63-ата минута Дивок Ориги бе изведен сам срещу вратяря от Коутиньо и порази за четвърти път вратата на Вила.
В 65-ата Натаниъл Клайн бе най-настоятелен при меле в наказателното поле и вкара за 0:5, а Коло Туре с глава след центриране от корнер в 71-ата минута маркира крайното 0:6. Попадението на Ориги пък бе най-бързото, отбелязано от резерва през този сезон във Висшата лига.
Водещи
-
Българският отбор по волейбол срази Украйна на Лига на нациите
Това е победа номер 5 за волейболистите ни
28.06 | 18:00
-
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад доставящите мантинели стои бивш премиер
Вътрешният министър обясни, че вече са обобщени преписките, водени в МВР, свързани с кражбите...
28.06 | 17:40
-
Триумф! Алекса Рашева спечели 5 от 5 златни медала в Испания
Страххотно представяне на 16-годишната ни гимнастичка
28.06 | 17:20
-
Светлана Василева - ужасена от магии
Бишата жена на Християн Гущеров с поредно втрещяващо интервю
28.06 | 17:00
Най-четени
-
Полицията павана много хентанил на АМ “Тракия” до Пловдив
Ударът е реализиран на 26 юни
28.06 | 10:40
-
Иво Сиромахов: ВСС и сюжетът "Стоян Мавродиев" са тестовете за правителството
"Ако сменят едни крадци с други крадци - дните на правителството са преброени", смята той
28.06 | 13:00
-
Пълна програма по дни и часове до края на Световното по футбол
Груповата фаза приключи, ясни са съперниците и потоците до финала в Ню Йорк на 19 юли
28.06 | 11:40