Ливърпул обяви първи трансфер за лятото 28.05 | 21:03

Бившият капитан на Манчестър Сити Коло Туре ще премине на "Анфийлд"

От Константин Симидчийски

Мърсисайдският колос Ливърпул официално потвърди, че клубът си е осигурил първо ново попълнение за следващия сезон.

Става дума за котдивоарския бранител на Манчестър Сити Коло Туре, който занапред ще носи легендарния червен екип на Ливърпул.

32-годишният Туре ще акостира на "Анфийлд" със статут на свободен агент, имайки предвид, че контрактът му с "гражданите" изтича.

Бившият футболист на Арсенал предпочете офертата на Ливърпул, въпреки, че интерес към него не липсваше и от други клубове.

Коло Туре премина в Манчестър Сити през 2009 година, като дори получи и капитанската лента на тима.

В последствие обаче африканецът загуби титулярното си място на "Етихад", а през 2011 година бе наказан за 6 месеца за употреба на допинг.

Водещи

Най-четени