Лидерите на ЕС писаха послания на български 17.05 | 13:53
Табелките ще бъдат изложени на място, посветено на първото ни европредседателство
В навечерието на днешната историческа среща на върха ЕС-Западни Балкани в София европейските лидери написаха послания и то на кирилица. Това се случи на масата, на която вечеряха снощи. "Всичко най-хубаво" написа Ангела Меркел, а Еманюел Макрон "Благодаря". Тереза Мей пожела "успех", а премиерът Бойко Борисов "За успеха ни", предаде БНТ.
Плоскостите с посланията на евролидерите ще бъдат рамкирани и изложени на специално място, посветено на първото българско председателство на Съвета на ЕС.
Водещи
-
Черешарите готвят протести, изкупуват плодовете на смешни цени
В момента изкупната цена е 60-65 евроцента
25.06 | 10:15
-
Ежедневното ходене в продължение на 30 минути може да укрепи сърдечното здраве
Според специалисти с течение на времето този навик води до намаляване на телесните мазнини,...
25.06 | 10:05
-
Правителството планира да увеличи значително от 1 август цените на електронните винетки - с цели 30%
Цена на винетна такса от 1 август 2026 г.
25.06 | 09:30
-
Властите в Гърция предупредиха: Не влизайте в морето на тези 29 плажа
Списъкът с плажовете, които не са подходящи за къпане, беше публикуван от гръцките власти, а...
25.06 | 09:15
Най-четени
-
Нови правила за добавката за "клас" влизат с бюджет 2026
Кабинетът въвежда почасово изчисляване на трудовия стаж
25.06 | 08:44
-
Властите в Гърция предупредиха: Не влизайте в морето на тези 29 плажа
Списъкът с плажовете, които не са подходящи за къпане, беше публикуван от гръцките власти, а...
25.06 | 09:15
-
Правителството планира да увеличи значително от 1 август цените на електронните винетки - с цели 30%
Цена на винетна такса от 1 август 2026 г.
25.06 | 09:30
-
Днес преди обяд ще преобладава слънчево време
Атмосферното налягане е и ще остане малко по-високо от средното за месеца.
25.06 | 08:31