Литекс удари здрав бой на Любимец 30.11 | 16:37
"Оранжевите" спечелиха с 4:1 в Града на дините
Отборът на Литекс записа 12-а победа в шампионата през този сезон, след като днес "оранжевите" постигнаха разгромен успех с 4:1 при гостуването на Любимец в мач от 19-ия кръг. Именно с този резултат отборът на Златомир Загорчич загуби от Левски миналия уикенд.
Така Литекс събра актив от 40 точки и продължава да бъде втори в класирането, скъсявайки пасива си от Лудогорец на три точки. Шампионите обаче все още не са изиграли своя мач с Берое. Любимец пък остава на 11-а позиция със 17 пункта до момента и твърдо във втората седмица на първенството.
Още на почивката Литекс достигна до комфортен аванс от два гола, контролирайки случващото се на терена.
Между 32' и 38' ловчанлии нанесоха двоен удар над своя съперник, като точен за 0:1 бе Джордан. Таранът на гостите получи асистенция от Джазула и откри резултата.
Минути по-късно се разписа и самият Джазула. Халфът на "оранжевите" получи отличен пас от национала Симеон Славчев и прониза Рашков за 0:2.
След почивката Литекс наниза още две попадения във вратата на Любимец, като и домакините се разписаха веднъж.
В 47' Симеон Славчев покачи на 0:3, а в 59' Любимец все пак отбеляза почетен гол. Тодор Колев засече центриране на Сакелариу и разпечата вратата на Александров.
Крайното 1:4 бе оформено две минути преди края на редовното време. Резервата Мирослав Манолов оползотвори нова асистенция на Симеон Славчев и намери целта.
Водещи
-
Ето условието на Ивет Лалова, което продуцентите на "Игри на волята" изпълниха, за да е водеща
Пълна семейна подкрепа в Дуранкулак
09.07 | 10:30
-
На 81-годишна възраст почина поетесата Надежда Захариева
Тъжната вест съобщи семейството й
09.07 | 10:15
-
България и Сърбия договарят нов граничен пункт
Съвместното съоръжение трябва да облекчи тежкотоварния трафик
09.07 | 09:59
-
176 години от рождението на Иван Вазов
Къщата музей в София отбелязва своя вековен юбилей
09.07 | 09:45
Най-четени
-
Дневен хороскоп за 9 юли 2026 година
Космическите вибрации изискват интроспекция и ясни граници
09.07 | 08:57
-
След поредната магия на Меси: Колко е била първата заплата на футболната легенда?
Този драматичен триумф за пореден път доказа, че Меси притежава суперсилата да побеждава дори...
09.07 | 09:30
-
176 години от рождението на Иван Вазов
Къщата музей в София отбелязва своя вековен юбилей
09.07 | 09:45
-
На 81-годишна възраст почина поетесата Надежда Захариева
Тъжната вест съобщи семейството й
09.07 | 10:15