Лудогорец отново удари Левски на "Герена" 11.05 | 21:41

Двата тима изиграха хубав двубой, завършил с 3:2 за шампионите

От Божидар Азманов

Лудогорец постигна победа с 3:2 Левски с 3:2 като гост в двубой от 39-ия кръг на първата седмица в А група.

Двата тима изиграха хубав двубой, в който Лудогорец показа по-голяма класа и измъкна трите точки. Гостите играха с голяма част от своите резерви, тъй като им предстои финал за Купата на България срещу Ботев (Пловдив).

Левски откри резултата в 27-а миннута чрез Валери Божинов, но само две минути по-късно Себастиан Ернандес изравни. В 48-а минута Жуниор Кишада изведе Лудогорец напред, а Дани Абало направи 3:1 в 87-а минута.

В опитите си да стигнат до нов гол "сините" удариха две гред, но все пак в продължението на срещата Валери Божинов от дузпа оформи крайното 3:2. Разградчани пък пропуснаха дузпа през първата част.

Така Лудогорец постигна трета победа над Левски през сезона. Разградчани вече са шампиони, а с победата днес вече имат актив от 81 точки. Левски записа 14 загуба и отава пети с 59 точки.