Ако искате да си смените пола, станете студенти в САЩ 13.02 | 19:16
"Браун" отпуска до 50 хил. долара на възпитаниците си за интервенцията
Университетът "Браун” в САЩ пуска нова застрахователна програма за студентите си. Тя касае... смяната на пола.
ВУЗ-ът е включил застрахователната си програма общо 14 типа операции за смяна на пола, информира Insmarket.bg. Сред тях са мастектомия за жените и вагинопластика за мъжете.
От учебното заведение ще отпускат до 50 хил. долара на възпитаниците си за финансиране на медицинската интервенция.
Парите от застраховката покриват не само хирургическата интервенция, но и последващото лечение. За тръпнещите в очакване, от ръководството на учебното заведение уточняват, че полицата ще е достъпна от август тази година.
Кели Гарет, координатор в Университета посочва, че ръководството е притеснено от факта, че немалка част от студентите желаят да си сменят пола. И тъй като подобни операции са скъпи, то учебното заведение иска да помогне на младите хора.
В момента американските застрахователи продължават да отнасят подобни операции към групата на козметичните процедури, а според думите на Гарет, е крайно време да бъдат причислени към интервенциите от медицинска необходимост.
Университетът "Браун” не е първото американско учебно заведение, което пуска застраховка, покриваща разходите за смяна на пола. Досега подобни полици са осигурявани в Харвардския, Стандфордския, Пенсилванския и Корнуелския университет, но в тези престижни учебни заведения полицата не покрива изцяло разходите за интервенцията и последващото го лечение.
Водещи
-
Очаква ни "класически" януари: Месечна прогноза за времето
Вижте кога ще е най-студено
29.12 | 18:00
-
Волф Месинг предсказал: От мъж със сини очи зависи дали ще доживеем до 2027 г.
Пророкът също предрекъл сближаването на три световни сили – орела (САЩ), дракона (Китай) и...
29.12 | 17:45
-
Паркирането под Седемте езера поскъпва двойно за ЧНГ
От 5 лева става 5 евро, Синята зона в курортния град Сапарева баня пък от 1 лев става 1 евро...
29.12 | 17:15
Най-четени
-
Кристин Лагард за еврото: Чакането на България почти приключи
Президентът на ЕЦБ определи момента като исторически етап, който укрепва търговията,...
29.12 | 14:20
-
Фон дер Лайен заяви, че трябват "железни" гаранции за сигурността на Украйна
Тя зааяви това след видеоконферентен разговор с президентите на Украйна Володимир Зеленски и...
29.12 | 10:32
-
Симеон Матев: Климатичните аномалии се превръщат в норма
По думте му 2025 ще бъде сред петте най-топли години в България
29.12 | 11:15
-
Вигенин за еврото: След няколко месеца ще видим, че нищо драматично не се е случило
Всички ще свикнем
29.12 | 11:00