Бил Гейтс: Правил съм някои големи глупости през годините 21.11 | 11:30
Бях на сцената с буркан, пълен с човешки изпражнения
"Правил съм някои големи глупости през годините: пих вода от фекална утайка с Джими Фалън. Бях на сцената с буркан, пълен с човешки изпражнения.
Тези лудории предизвикаха предизвикаха голям смях, но моята цел винаги е била друга - да накарам хората да се интересуват от проблем, който засяга 3,6 милиарда души: лошите санитарни условия. Благодарение на учени и инженери от цял свят, ние се доближаваме до нови решения, които ще предотвратят болести и заболявания."
Това написа в страницата си във фейсбук основателят на "Майкрософт Бил Гейтс. Събота, 19 ноември, бе Световния ден на тоалетната и Гейтс по такъв своеобразен начин го отбеляза.
Той, заедно с бившата си съпруга Мелинда Гейтс, е съпредседател на организация с нестопанска цел, чиято цел е да намали бедността, болестите и неравенството по света, която той основава заедно с бившата си съпруга.
"Да живееш без тоалетна е повече от неудобство. Опасно е. Несигурните санитарни условия означават замърсена вода, почва и храна. Това причинява болести и смърт", написа той в блога си през юли.
Водещи
-
Задържаха гръцкия модел Анастасиос Михайлидис от случая „Хасърджиев”
По искане на Софийска районна прокуратура е образувано производство срещу него
05.12 | 20:45
-
Поразен от Украйна танкер мистериозно доплава до България и заседна край Ахтопол
Българските институции изготвят план за реакция
05.12 | 20:30
-
Румен Петков: ПП направиха Пеевски недосегаем с промените в Конституцията
Според бившия вътрешен министър протестът е бил „яхнат“ от Кирил Петков
05.12 | 20:15
Най-четени
-
Борисов: Провокатори тормозят семейството ми! Денков търсеше Пеевски при проблем!
"Днес ще направя един тест дали работим заедно - събрахме подписи и входираме искане да...
05.12 | 11:45
-
В понеделник правителството внася коригирания проектобюджет в НС
Какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г.
05.12 | 13:20
-
Голяма секира: Цените в сладкарницата на Линда Петкова скочиха до небесата
За поръчковите торти на няколко етажа клиентите шушукат, че цените са "космически“, а някои...
05.12 | 11:30
-
ПП-ДБ внесе вота на недоверие към кабинета
Очакваме да отидем на избори максимално бързо, призова Божидар Божанов
05.12 | 13:10