Връзка в офиса? Защо не? 18.02 | 13:00
Можете да имате романтични отношения на работа. Вижте как

Тъй като прекарваме голяма част от времето си на работа, е нормално повечето от колегите ни да ни станат приятели... а някои от тях нещо повече.
Въпросът подходящо ли е да имаме авантюра, флирт или връзка на работното място е тормозел в даден момент всеки, който има привлекателни колеги/жки.
Какво говори статистиката?
39% от служителите в САЩ са излизали на среща/-и със свой колега и 30% от тях дори са стигнали до брак, сочи проучване на американския сайт за търсене на работа CareerBuilder.
Различни други изследвания пък показват, че статистически вероятността да се почувстваме привлечени от някого, който работи в същата компания, е много висока. Което е лесно за обяснение, тъй като на подсъзнателно ниво най-силно впечатление ни правят хората, които до някаква степен са своеобразно наше отражение – и външно, и вътрешно. Такива хора ни създават усещането за приемственост, разбиране и сигурност.
Ето защо, противно на тезата, че противоположностите се привличат най-добре, според експертите създаваме най-трайни отношения с хора със сходни на нашите интереси. Което автоматично се отнася и до сходната професионална среда.
Ако и вие сте от тези 39%, които биха искали да имат повече от професионални отношения с колега, вижте съветите на Econ.bg как имате връзка в офиса, която да не пречи на кариерата ви.
Водещи
-
Росен Желязков: Кабинет начело с ГЕРБ няма в момента алтернатива
Ако има противници на еврото, винаги търсете кой има интерес да няма евро, посъветва премиерът
20.07 | 15:00
-
Борисов: За мен кметът на Варна е невинен, докато съдът не се произнесе
От центъра надясно, други освен ГЕРБ няма. Всички други партии са влезли вляво, в сферата на...
20.07 | 14:00
-
100 бона хонорар върнали Владо Карамазов в Би Ти Ви?
Снимките на „Traitors: Игра на предатели“ вече започнаха във Видин
20.07 | 14:30
Най-четени
-
Петкова за заловения рекорден кокаин: България успешно пази границите на ЕС
Участниците в контрабандата са ползвали дипломатическо прикритие за извършване на...
20.07 | 11:00
-
Мирчев: В КПК има списък с 88 кмета на ПП-ДБ, които са готови за бой
По думите му Делян Пеевски държи ГЕРБ, но не всички там са разбрали, че съдбата на Бойко...
20.07 | 11:20
-
16 лева за фрапе по морето
20.07 | 10:20