Графити „украсиха“ каньона Ред Рок в Невада 06.01 | 12:36
Тинейджърското творчество съсипа изкуството на прадедите
![Графити „украсиха“ каньона Ред Рок в Невада](http://inews.bg/pictures/30295_1004.jpg)
Нащърбените червеникави зъбери на каньона Ред Рок в Невада, греят като рядък образец за самородна красота в този пустинен пейзаш, познат най-вече с ярките светлини на казината в Лас Вегас.
Планинари, алпинисти и туристи щъкат из природната забележителност от десетилетия. Историци и археолози изследват земите на индийските племена, населявали района още през 10 век.
Сега обаче и вандалите откриха дестинацията, пише в своя статия New York Times.
Неотдавна драсканици лъснаха по скалите в близост до популярна туристическа пътека. Грамадански графити унищожиха древни пиктограми, изрисувани бог знае преди колко хиляди години.
"Това са най-големите щети, нанесени на парка досега," възмущава се археологът Марк Боутрайт от Националното бюро на САЩ за поземлен контрол, надзорник на резервата.
"Някой наистина бая се е 'потрудил', за да стори тази пакост."
Само преди няколко години от Лас Вегас дотук се стигаше с кола за близо час и то на места по черен път. Днес най-близкият квартал е само на 10 км.
Все по-често на властите се налага да се справят с проблеми, които някога бяха запазена марка на големия град.
Подобни графити изникнаха в други части на Невада, Колорадо, Аризона. Полицията подозира, че зад вандалската проява стоят повечко хормони в тийнейджърска възраст.
Водещи
-
„Файненшъл таймс“ с драматичен репортаж за селата в България
Коефициентът на раждаемост през последните десетилетия остава далеч от „възстановителното“...
09.02 | 12:20
-
Цените на нощувките у нас, в Гърция и Турция се вдигнаха
Най-сериозно е увеличението на почивката ни в Турция - с около 30%
09.02 | 11:20
Най-четени
-
Шофьор помете 9 паркирани коли в София
Инцидентът е станал в близост до 20-а поликлиника
09.02 | 09:45
-
На изток остава облачно, може да прехвърчи и сняг
Максималните температури в повечето места ще бъдат между 0° и 5°, в крайните югозападни райони...
09.02 | 09:00