Да те целуне камила за Йордановден 06.01 | 17:15
Това щастие имаше отец Петър от Кърджали

Камилата Султан целуна енорийския свещеник на Кърджали отец Петър Гарена за Йордановден. Сцената се разигра в края на традиционното литино шествие в родопския град, в което тази година се включиха две двугърби камили от софийския цирк "Колозеум", съобщава в. "24 часа". Екзотичните животни бяха докарани в Кърджали специално за Богоявление и преминаха по централните му улици.
Запазена марка на града пред последните 15 години е нестандартното протичане на шествието. През годините то беше водено от БТР, магарета, волска каруца, фадрома и други превозни средства. Благодарение на нестандартните решение Кърджали е с най-много скачащи в Арда за кръста. Тази година във водите на реката се хвърлиха 72-ма души. За четвърти път го улови студентът Антон Чолаков.
"За първи път от 60-70 години по улиците на Кърджали преминават камили. До 50-те години на миналия век животните са били традиционно превозно средство за района", заяви свещеникът отец Петър Гарена. Негови проучвания показали, че последният керван камили е бил оставен на изживяване в близкия до Кърджали град Джебел.
Водещи
-
Пожарът в промишлената зона на Перник е почти овладян
Причините за инцидента все още се изясняват, като на този етап няма данни за умишлен палеж.
16.10 | 12:00
-
Радостин Василев: Бойко Борисов изпрати депутатите си по селата и паланките
Това коментира в кулоарите на парламента лидерът на МЕЧ Радостин Василев, след като стана...
16.10 | 11:30
-
bTV Media Group и Венета Райкова се разделят
Медията остава ангажирана с мисията да предлага актуално и развлекателно съдържание
16.10 | 11:15
Най-четени
-
Президентът до НСО: Ще пътувам с личния си автомобил
Публикуваме писмото на държавния глава без редакции
16.10 | 09:30
-
Събирането на доказателства за смъртоносния инцидент с АТВ в Слънчев бряг е приключило
Имало е и друго искане да се обезсилят събраните доказателства от следовател от НСлС и ако не...
16.10 | 09:15