Жените обръщат резбата от нещастие 30.05 | 21:20
Китайски учени смениха сексуалната ориентация на женски мишки, като блокираха хормона на щастието им
Китайски учени за пръв път успяха да променят сексуалната ориентация на женски мишки, като им блокираха серотонина - "веществото на щастието" в мозъка им, предаде БТА.
Според екипа на И Жао от Пекинския университет този невротрансмитер е част от химическа верига, която определя нашите сексуални предпочитания. Когато се блокират серотониновите рецептори при женските мишки, те започват да търсят еднополови контакти.
Серотонинът е химическото вещество, което предава нервните импулси към невроните. Той играе важна роля за настроението, способността ни да усвояваме знания, за съня и за контрола на кръвоносните съдове. Серотонинът често се свързва с чувството за тревожност, с мигрените и с апетита.
Екипът учени от Пекинския университет генно модифицирал женски опитни мишки, така че да не реагират на серотонина. Те започнали да предпочитат женски сексуални партньорки, въпреки че им се предлагали и мъжки самци.
Въпреки че експериментите били проведени с гризачи, серотонинът действа по същия начин и в човешкия мозък. Това означава, че той играе ключова роля в определяне на сексуалната ориентация и при хората.
Водещи
-
ДФЗ: Две електронни системи са недосъпни до 12 януари
Временното им блокиране е заради планирано обновяване
01.01 | 18:00
-
Какво носи на всяка зодия пълнолунието на 3 януари?
То е в Рак, а първата пълна луна за годната наричат още Вълча луна
01.01 | 17:40
-
Костадин Костадинов: Крайно време е да създадем нов обществен договор
През 2026 г. получаваме последен шанс да спечелим своята свобода, заяви то във видеобръщение
01.01 | 17:20
-
С много гости от три континента Банско посрещна новата година
Хотелите и ресторантите са пълни
01.01 | 17:00
Най-четени
-
Зеленски: Украйна и Русия са на 10% от мирно споразумение
Това заяви украинският президент в новогосишната си реч
01.01 | 10:20
-
Путин е наредил да се разшири окупираната зона в североизточна Украйна през 2026 година
Това съобщи началникът на генералния щаб Валерий Герасимов
01.01 | 10:40
-
Какво трябва да знаем за периода, в който ще важат и левът, и еврото
В България ще има има две официални валути от 1-ви до 31 януари 2026 г.
01.01 | 11:40
-
Акцентът в посланията на политиците за ЧНГ - приемането ни еврозоната
Те избраха социалните мрежи за новогодишните си послания
01.01 | 10:00