За да са щастливи, мъжът и жената трябва да пият еднакво 11.02 | 10:30
Съпрузите, които пият заедно алкохол, не се развеждат
Ново изследване показва, че между съпрузите, които изпиват сходни количества алкохол, има по-голяма съвместимост, съобщи в. Daily Mail.
Изследването обхванало близо 20 000 женени двойки в Норвегия. Резултатите сочат, че съпрузите, които консумират умерени количества алкохол, е по-малко вероятно да се разведат в сравнение с двойките, при които единият от двамата съпрузи попийва повечко.
Ако и двамата партньори попийват само от време на време, шансът да останат заедно е най-голям.
Едва 5,8 на сто от двойките, които консумират умерени количества алкохол, се разделят след дългогодишен брак, разкрива изследването на учени от Норвежкия институт по обществено здравеопазване.
Най-високото ниво на разводите - 26,8 на сто, е сред двойките, при които съпругът е умерен консуматор на алкохол, а съпругата - гуляйджийка. Изглежда, че жените прощават повече,
защото когато ролите са разменени, нивото на разводите намалява наполовина и е 13,1-процентно.
Фартайн Аск Торвик от екипа заяви, че има няколко обяснения за тези различия. Едно от обясненията е, че тежкото пиянство по принцип засяга по-силно жените, отколкото мъжете. Освен това пиянството на жените се приема по-трудно в обществото, отколкото това на мъжете.
Тежкото пиянство на съпругата пречи на семейния живот – тя не се справя с ролята си на майка, нито с отглеждането на децата.
Когато и двамата съпрузи са големи консуматори на алкохол, нивото на разводите сред норвежките двойки е 17,2-процентно.
Общо погледнато, колкото по-голяма е консумацията на алкохол, толкова по-високо е нивото на разводите, отбеляза Торвик, цитиран от БТА.
Водещи
-
В кои големи градове у нас посрещат Нова година на площада
Какви са мерките за сигурност и каква ще е програмата на празницка наоткрито
31.12 | 18:00
-
Любомир Стефанов: Няма политическа криза, а противопоставяне на два модела
Властта са самосвали, протестите настояват за смяна на отношението между управлявани и...
31.12 | 17:00
Най-четени
-
Еврото: Всичко, което трябва да знаете
31.12 | 10:00
-
Франция не намира доказателства за атака на Украйна срещу резиденцията на Путин
Това твърди Le Monde, позовавайки се на източник, близък до президента на Франция Еманюел...
31.12 | 11:00
-
Новогодишният празничен концерт на площад "Княз Александър I" ще събере празнуващи
Той започва в 21:30 ч
31.12 | 10:18