Защо е важно да ядете портокали през зимата всеки ден? 14.11 | 16:16
Портокалите контролират холестерола
Зимата скоро наближава, а много от нас я свързват с превъзходния мирис на портокали, които са в изобилие през този сезон.
Портокалите не се раждат у нас, а се внасят от топли страни, в които именно зимният сезон е моментът, в който зреят натурално. Това ги прави изключително богати на витамини и минерали, а това е солидна причина да направите портокалите редовно присъстващ продукт на масата.
Защо е важно да ядете портокали през зимата всеки ден?
Портокалите контролират холестерола
Портокалите са много богати на фибри и антиоксиданти. Те играят съществена роля за контрола на холестерола, еластичността на кръвоносните съдове, кръвното налягане.
Всичко това се отразява много добре на работата на сърдечносъдовата система и предпазва от запушване и стеснения на артериите.
Портокалите са полезни против рак
Тъй като портокалите са много богати на антиоксиданти и витамин С, това ги прави много добър помощник в борбата с рака. Портокалите са едно чудесно средство да намалите риска от злокачествени промени в клетките и тъканите.
Портокалите имат противовъзпалителни свойства
Заради богатото наличие на антиоксиданти, витамини и минерали, портокалите намаляват общото възпаление в тъканите, което не само понижава риска от хронични и ракови заболявания, но допринася и за предпазване от инфекции и вируси.
Витамин С в портокалите е в изобилие, което е важно и ценно за функциите на имунната система.
Водещи
-
Събирт гаранцията от 200 бона за варненския кмет
За това прзова във Фейсбук депутатът от ПП-ДБ Манол Пейков
27.11 | 21:00
-
Нинова за оттегления бюджет: Какво стана? Нали беше единственият, а сега ще има друг?
Значи сте лъгали!
27.11 | 20:30
-
Румяна Коларова: Не е ясно дали бюджетът е оттеглен или замразен
С изявлението си, Борисов изпревари Желязков и показа лидерска позиция, заяви политологът
27.11 | 20:00
Най-четени
-
Убитият син на бизнесмен в Мадан тренирал бойни спортове, но го нападнали осем мъже
Полицията ги е задържали в района на Ардино, засега отричат участие в престъплението
27.11 | 14:00
-
Фалстарт на пленарното заседание, депутатите не събраха кворум
Председателят на парламента Рая Назарян даде половин час почивка преди втория опит Народното...
27.11 | 10:15
-
Каракачанов: Наглостта на управляващите вади хората на улицата
"Трябва да сме обективни", добави Каракачанов.
27.11 | 10:00