Историята на акушерка от Аушвиц, спасила хиляди животи 30.07 | 15:35
Опълчва се на д-р Менгеле
Темата за Холокоста е безкрайно интересна от историческа, но и от човешка гледна точка. Зверствата, извършвани от нацистите, не са по-жестоки от тези, случвали се на територията на СССР, но за тях се говори повече. Избиването на милиони евреи остава в историята като едно от най-тежките престъпления срещу човечеството.
Една съдба обаче наскоро предизвиква интерес и отново обръща погледите към вечната тема. Става дума за историята на акушерката д-р Жизела Перл. Тя работи в Аушвиц под ръководството на д-р Йозеф Менгеле. Грижи се за болните в изключително нехигиенични условия. Най-тежките ѝ случаи обаче са с бременните жени.
Именно еврейките, носещи деца, стават обект на едни от най-извратените опити на д-р Менгеле. Той ги подлага на садичстични тестове, след които и родилката, и нероденото ѝ дете умират. Първоначално незапозната с практиката на Менгеле, Перл има нареждане да докладва за всяка бременна жена в лагера. След като разбира какви неща върши нейният ръководител обаче, Жизела Перл решава, че, въпреки негативното ѝ отношение към абортите, по-добре да спаси един живот, отколкото да отнеме два.
Как акушерката от Аушвиц спасява хиляди животи ще разберете от продължението на историята в Div.bg.
Водещи
-
МС отмени насрочения за утре НСТС
Правителството ще одобри законопроектите, свързани с Бюджет 2026, във вида, съгласуван с...
12.11 | 21:00
-
Енергийната комисия преодоля ветото на Радев
12.11 | 20:45
-
Делото срещу двойката, изтезавала животни и продавала клипове със зверствата, влиза в съда
Габриела Сашова и Красимир Георгиев са обвинени за проява на жестокост и причиняване на смърт...
12.11 | 20:30
-
Бизнесът: Няма да участваме в НСТС утре
Предлаганият бюджет прехвърля сметката за политическия популизъм върху бизнеса и работещите,...
12.11 | 20:15
Най-четени
-
НСО официално: Всички шофьори са длъжни да ни направят път!
Позиция на Националната служба за охрана:
12.11 | 12:45
-
Милен Велчев: Това е единственият вариант за бюджет, ако сме кацнали от Луната вчера
Този бюджет е прахоснически, нереформаторски и изпуска възможности да приведе държавните...
12.11 | 15:10
-
Кънчо Стойчев: С този бюджет правим решителна крачка към пропастта
Според него държавата се е засилила към тежък социален сблъсък
12.11 | 14:10