Кой олимпийски спорт взема най-много жертви? 17.02 | 16:55
Вижте притеснителната класация, базирана на статистиката от последните олимпийски игри
![Кой олимпийски спорт взема най-много жертви?](http://inews.bg/pictures/1195658_1004.jpg)
Рискът е присъщ за всяко едно спортно съревнование, но когато говорим за елитно световно събитие, което се осъществява на несигурни повърхности като сняг и лед, тогава злополуките могат да достигнат някои главоломни стойности.
Първият опит за обективно оценяване и съпоставяне на тези стойности вече е налице благодарение на детайлното отчитане на контузиите по време на Зимната олимпиада във Ванкувър, Канада четири години назад.
На въпросните Олимпийски игри 11% от всички състезатели са претърпели някакъв инцидент, но най-много щети понасят атлетите в сноубордкрос. Дисциплина, при която четирима или шестима атлети се състезават по стръмна писта, осеяна със скокове, падини и резки завои.
Международният олимпийски комитет, който стои зад отчитането на контузиите, планира да използва данните, за да намали бъдещите произшествия. Особено интересна е съпоставката на статистиката от Ванкувър 2010 с картината от Олимпиадата в Пекин от лятото на 2008 година, когато започва използването на системата за отчитане.
Тази статистика едва ли е изненадваща за онези от вас, които имат малко повече опит със сноуборда. И все пак, трябва да се има предвид, че представените тук графики не правят разлика между леки, тежки контузии и смъртни случаи, което може да е недостатък при интерпретирането на данните.
За да видите тези и допълнителни графики в по-голям размер, цъкнете тук и тук.
Водещи
-
От "Пирогов" дали по 9 бона за всяка от пострадалите с ботокса
Това съобщи проф. Николай Габровски, който е началник на Клиниката по неврохирургия на...
09.02 | 17:40
-
Второ злато за Цанко Цанков от зимното плуване
Водата беше по-студена от вчера и термометрите отчетоха 2.6 градуса по Целзий
09.02 | 17:20
-
Гуцанов: Не искаме таван на цените, а ограничение на надценките
Няма да има ръст на данъците и таксите, нито орязване на социалните придобивки, обеща...
09.02 | 17:00
Най-четени
-
Шофьор помете 9 паркирани коли в София
Инцидентът е станал в близост до 20-а поликлиника
09.02 | 09:45
-
Защо беше убит босът на ВИС-2 Васил Илиев?
Кой стои зад създаването на българската мафия, която през 90-те години е наричана държава в...
09.02 | 15:30