Купиха рисунка на Тръмп за $16 000 21.10 | 15:56
Цената й нараснала 160 пъти за 22 години
Рисунка на легендарната сграда в Ню Йорк "Емпайър Стейт Билдинг", направена от президента на САЩ Доналд Тръмп, бе продадена на търг за 16 000 долара. Това съобщи вестник "Ню Йорк Таймс", предаде БГНЕС. Търгът се проведе в аукционната къща Julien’s Auctions в Лос Анджелис.
Според говорител на президента, Тръмп е нарисувал небостъргача с черен маркер по време на благотворителен търг в щата Флорида през 1995г., когато откривал там своето имение "Мар-а-ларго" като частен клуб. Рисунката е с размери 30 на 23 см. И представлява доста схематично изображение на един от най-известните небостъргачи, пети по височина в САЩ.
Първоначално рисунката е била продадена за 100 долара, но вероятно фактът, че авторът й е президент на САЩ, сега сериозно е вдигнал цената. Това не е първата рисунка на Тръмп, продадена през последните месеци. През юли още една от неговите любителски скици на небостъргач в Ню Йорк бе продадена на търг за внушителната сума от 30 000 долара.
Водещи
-
До часове ни удрят серия от магнитни бури
Това означава, че въздействието върху магнитосферата ще бъде почти директно и много...
09.12 | 10:27
-
Такситата в София поскъпват с близо 18,6% от 2026 г. 2
Какво означава промяната за софиянци
09.12 | 09:10
-
Експерт успокои! Не се задава грипна вълна
По думите му, няма данни за начало на грипна вълна.
09.12 | 09:45
Най-четени
-
„НЕ на омразата!”: „ДПС-Ново начало“ организират митинги в страната
От формацията прилагат и списък на населените места, в които се очаква да се проведат митингите
09.12 | 09:45
-
Такситата в София поскъпват с близо 18,6% от 2026 г. 2
Какво означава промяната за софиянци
09.12 | 09:10
-
Облаци над Северна и Източна България, слънце в Южна и по планините
Максималните температури ще са между 6° и 11°, в София – около 9°
09.12 | 08:00
-
Хиляди българи празнуват имен ден на 9 декември, а жените спазват строги забрани за работа
Кой черпи за името си днес
09.12 | 09:15