Легализират голите гърди 28.08 | 10:26
Американки се борят за правото да ходят с разголени гърди

В горещия неделен ден в Ню Йорк жени с разголени гърди излязоха на протест, за да привлекат внимание към неравнопоставеността на мъжете и жените що се отнася до показването на плът.
Протестиращите настояват голите женски гърди да не бъдат смятани за нарушение на закона, за което се дължат глоби и арест до 48 часа.
Според нюйоркското законодателство е нелегално за една жена да се разхожда с разголени гърди в Ню Йорк, но тази забрана не важи за мъжете, посочва Reuters.
"Казваме, че няма нищо лошо в женските зърна. Кучето ми има шест, аз имам две, но могат да ме вкарат в затвора, ако ги покажа. 2012 година сме – какво си мислим?", заяви Карън Хевън, организатор на събитието.
Близо 30-те дами без горнища привлякоха истински тълпи от зяпачи, заети да снимат. В същото време в парка можеха да се видят куп мъже, голи от кръста нагоре, без никой да им обръща внимание.
Подобни протести са замислени в около 30 американски града и още 10 в целия свят, обявиха организаторите, които са твърдо решени да извоюват правото на жената да ходи по голи гърди.
Събитието завърши с изпълнение на песента на Beatles "Let It Be", в което припевът беше заменен с фразата "Let 'em breathe" ("Оставете ги да дишат").
Водещи
-
След земетресенията на Камчатка: Огненият пръстен в Тихия океан се събуди
Това може да убие милиони хора по Земята
31.07 | 20:45
-
Харалан Александров с кментар на „политическите войни” в страната
Радев атакува цялостната стабилизация на управлението, твърди социалният антрополог
31.07 | 20:15
Най-четени
-
"Възраждане" иска парични санкции за спящите депутати
По-строги санкции за редовно отсъствие
31.07 | 10:30
-
Асен Василев: В България за първи път от четири години българите започнаха да обедняват
Това заяви председателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев на брифинг в Народното...
31.07 | 11:15
-
Президентът: Средствата за развитие на противопожарна авиация да бъдат насочени не към МВР, а във ВВС
Управляващите най-накрая трябва да вземат решение, заяви той
31.07 | 15:00
-
Димитър Стоянов: Премиерът манипулативно представя данни за пожарогасителната техника
Росен Желязков политизира проблема с липсата на летателна техника за гасене на пожари, заяви...
31.07 | 13:10