Маите не били пророкували Апокалипсис 01.12 | 10:24
Нов прочит на пророчествата им установи, че през 2012 г. предстои преход към нова епоха, а не край на света

Интерпретацията е велико нещо. Едното тълкуване на закони може да изкара човек веднъж невинен, веднъж виновен, според нуждата. Нова интерпретация на йероглифи на маите пък сега ще накара цял свят да си отдъхне, тъй като се оказва, че краят на човечеството въобще не наближава.
Такъв е изводът на германски експерт, който твърди, че декодирана от него плочка на маите, съдържаща позоваване на годината 2012 г., не означава край на света, а преход към нова епоха.
Интерпретацията на йероглифите, извършена от Свен Гронемайер от австралийския университет Ла Троуб, бе представена за първи път вчера в археологическия обект Паленке в южната част на Мексико, предаде AP.
Гронемайер е проучил каменна плочка, открита преди години при разкопки в Тортугеро, в мексиканския щат Табаско, уточнява БТА. Текстът на нея е бил издълбан преди 1300 г. Камъкът се е напукал и краят на надписа е почти нечетлив.
Според учения надписът описва завръщането на тайнствения бог на маите Болон Йокте в края на 13-я период от 400 години, еквивалентен на 21 декември 2012 г. 13 е свещено число за маите и в датата няма нищо апокалиптично, подчертава Гронемайер.
Водещи
-
Софиянци без наземен градски транспорт и в четвъртък
Синдикатите предупредиха протестиращите, че подкрепят исканията им за 15% увеличение на...
14.05 | 21:00
-
МФ отвърна на зам.-кмета на София
По-рано Иван Василев обяви на брифинг, че МФ разпространява внушения и невярна информация за...
14.05 | 20:45
-
Весела Лечева: БОК е на прага на международен скандал
Законите в България трябва да се изпълняват, настоя тя
14.05 | 20:30
-
Вижте всички решения на МС от днес
Одобрени са промени в Закона за кадастъра и имотния регистър: Документите от кадастъра стават...
14.05 | 20:00
Най-четени
-
Костадинов към Киселова: Вие си позволихте да сте над Конституцията
"Най-лошото е, че не сте вие сама като личност, защото всички знаем, че го направихте, защото...
14.05 | 11:15
-
Пеевски: Правителството трябва да изкара пълен мандат
Според него оставката на председателя на Народното събрание Наталия Киселова не стои на дневен...
14.05 | 13:20
-
Всеки ден у нас един човек става милионер
Все повече хора взимат банкови кредити в размер над 1 млн. лв., показват данните на БНБ
14.05 | 12:15