Море от пяна заля калифорнийски град 19.11 | 20:58
Бялата маса изпълнила пожарната, излязла на улицата и погълнала трафика
Море от противопожарна пяна заля улиците на калифорнийския град Санта Клара, съобщава Си Ен Ен. Причината е авария на международното летище Сан Хосе. Пожарникарите смятат, че пяната се е появила заради неизправност в системата за пожарна безопасност на един от хангарите на летището.
"Нещо е задействало системата (за предизвестяване)", каза кап. Мич Матлоу от противопожарната служба на Сан Хосе, който отишъл на мястото на инцидент, напомнящо на сцена от ТВ сериал.

"Доколкото ми е известно не е имало пожар, нито изтичане на гориво. Но никой не може да влезе в сградата, за да потвърди със сигурност това. Пяната все още е вътре в сградата и трябва да изчакаме да бъде разчистена", заяви той.
След като изпълнила хангара, пяната избила вратите и прозорците, за да си проправи път навън, каза Матлол пред Си Ен Ен. Огромната бяла маса се изляла по улиците, погълнала превозни средства и блокирала трафика.

Властите са издали предупреждение към обществеността да не се докосва до пяната, тъй като в нея има вещества, които могат да причинят обриви и кожни раздразнения. Освен това пяната е опасна за зрението и не бива да се вдишва или поглъща. Въпреки предупрежденията обаче някои местни жители не устояха на изкушението и се гмурнаха в белия пух.

По информация на местните медии потопът от пяна, наподобяващ снежна покривка, е бил овладян и с почистването му са се заели няколко екипа. За зимното настроение допринесъл и появилият се вятър, който вдигнал във въздуха парцали от пяната, които заприличали на снежинки в небето.

Водещи
-
НАП: Иван Демерджиев няма данъчни задължения или средства с неясен произход
„Доходите му значително превишават разходите“, съобщиха от приходната агенция
25.07 | 18:00
-
ИПИ: Всеки бюджет лесно може да е по-добър от гласувания за 2026 г.
Това се казва в позиция на Института
25.07 | 17:40
-
Кметът на Пазарджик подава сигнал до МВР заради фалшиво видео, което показва кък уж взема подкуп
Видеото е фейк. Груба, целенасочена и опасна манипулация, заявява Петър Куленски
25.07 | 17:00
Най-четени
-
Кутев: Не съм виждал такова озлобление и такава атака срещу управление през първите сто дни
Той посочи, че членството в НАТО и Европейския съюз носи конкретни ангажименти, като коментар...
25.07 | 14:00
-
Съдът остави за постоянно в ареста похитителя на 11-годишната Наталия
Пастрокът на детето Асен Симеонов беше задържан на 23 юли, малко след полунощ пред магазин в...
25.07 | 12:00
-
Друсан и неправоспособен шофьор блъсна патрулка и избяга, но след гонка го задържаха
Екшънът се е разиграл в петък между Равда и Несебър
25.07 | 11:00
-
Командирът на ВВС: Ще се кандидатирам за "Дондуков" 2, ако има паркоместа за F-16 и МИГ-29
Генерал-майор Николай Русев отрече плъзналите слухове
25.07 | 16:00