Мъжете искат прегръдки, жените – секс 11.07 | 16:04
Целуваните и прегръщани мъже са три пъти по-щастливи

Мъжете имат нужда да бъдат прегръщани, за да са щастливи в дългосрочна връзка, докато жените държат повече на секса.
До това революционно заключение стигна ново проучване, в което са участвали над 1000 двойки от различни страни на възраст между 40 и 70 години, чиято връзка е на между 1 и 51 години.
Те са били питани колко пъти през последния месец са се целували, гушкали и правили секс с партньора си. Противно на очакваното, прегръдките и милувките се оказали по-важни за мъжете, отколкото за дамите.
Мъжете, участвали в проучването, които споделили, че се целуват и прегръщат често с партньорката си, били средно три пъти по-щастливи от мъжете, които не се радвали на толкова милувки с приятелката или съпругата.
Резултати разкриват, че щастието на жените слабо се влияе от подобни жестове на привързаност.
Представителите и на двата пола са единодушни, че сексуалният им живот се подобрява с течение на времето. Въпреки това в първите 15 години от връзката се оказва, че жените са значително по-малко задоволени в сексуално отношение от мъжете. Може би именно заради това сексът оказва такова влияние върху усещането им за щастие.
Изследователите признават, че са били изненадани от резултатите, посочва в. Telegraph. В проучването са участвали двойки от САЩ, Германия, Испания, Япония и Бразилия.
Водещи
-
Софийският районен съд осъди Васил Михайлов, син на пернишкия прокурор Бисер Михайлов
Прокуратурата настояваше за по-тежко наказание от 11 години и 11 месеца лишаване от свобода и...
11.04 | 17:40
-
Столично училище жертва входа си заради хазартна зала
Драматичният случай се е разиграл през 2019-2020 г., когато училището получава нареждане от...
11.04 | 17:20
-
Протест в памет на Сияна ще блокира пътя край Телиш
Обходни маршрути и организация на движението
11.04 | 16:59
-
ГДПБЗН с нова техника и важни препоръки за Великден
Увеличение на засегнатите от пожари площи
11.04 | 16:45
Най-четени
-
Шефът на АПИ към бащата на Сияна: Апелирам да даде конкретни имена на заплашвани служители
"Никой никога не е заплашвал или спирал служители на Агенция „Пътна инфраструктура“ да...
11.04 | 14:45
-
Кирил Петков: Пеевски е звънял като луд на всякакви министри
Неговото изявление е продължение на думите на Андрей Цеков от вчерашния ден, който твърди, че...
11.04 | 11:33
-
Брокер с прогноза за цената на имотите при влизането ни в еврозоната
Първият фактор - високото търсене повишава цената. Освен това има и ниско предлагане.
11.04 | 14:30
-
Петков:Андрей Цеков е получил закана, че ако продължава да се споменава Иван Мирински ще има проблеми
Съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков коментира актуални теми в НС.
11.04 | 10:45