Най-големият в света дюнер кебап вече е турски 18.06 | 17:10
"Скромното" произведение, което би австралийски рекорд е направено от месото на 7 крави

Месото на седем крави и услугите на десет готвача са били необходими, за да може да се получи най-големият дюнер кебап в света, за официалното показване на който бе необходим кран.
Размерите на гигантския кебап, все едно подготвен по поръчка на Гъливер в страната на лилипутите, са космическите тон и 198 кг обща маса и дължина от два метра и половина.
Произведеният в турската столица Анкара дюнер е почти двойно по-голям от досегашния австралийски рекордьор, създаден през 2004 година.
За направата на турския хранителен исполин е било изготвено специално скеле, а след официалното му представяне готвачите са го нарязали на парчета, за да удовлетворят желанието на стотици минувачи да го опитат като съставна част от дюнер сандвич.
Водещи
-
Богомил Манчев: До 2051 г. в България трябва да имаме работещи 4 големи ядрени блока
Спешно трябва да се направи анализ на оборудването на АЕЦ "Белене", може ли да се ползва от...
08.09 | 12:20
-
Пътната полиция ще следи за поведението на пешеходците
08.09 | 12:00
-
Проф. Даниел Вълчев: Натискът за предсрочни избори ще се усилва
Според него правителството е в режим на оцеляване
08.09 | 11:20
Най-четени
-
Министър Дилов: Отбранителната индустрия осигурява над 4 на сто от БВП
Основна причина за ръста в износа на продукти, свързани с отбраната, е войната между Украйна и...
08.09 | 10:20
-
Побоят над МВР шефа в Русе: Противоречива информация и различни версии
Тихомир Безлов и Любомир Рангелов с горещ коментар
08.09 | 09:45