Нашенец прекоси Северна Америка пеша 08.11 | 11:28
Българинът е изминал общо 4 240 километра
Българският гражданин Петър Ванев стана първият българин, прекосил пеша континента Северна Америка, предаде News.bg.
Пред Нова телевизия българинът обяснява, че пътуването му е вдъхновено от филма "Моята разходка в дивото". Филмът и амбицията му го накарали да напусне престижната си работа в Лондон и да поеме по Тихоокеанския хребетен път.
Българинът изминава общо 4 240 километра пеша. Той поема от Мексико до Канада. Разстоянието, което Ванев е изминал, е почти два пъти колкото външната граница на България.
През 2017 година Тихоокенаското предизвикателство се оказва фатално за двама души. Това обаче не отказва Петър. Той успява да вземе разстоянието за 5 месеца и 1 ден с два чифта обувки, ставайки първият българин, покорил трасето.
Водещи
-
Евросъдът даде право да се намалява минималната заплата
Магистратите в Люксембург отмениха и критериите за определянето ѝ, около които у нас толкова...
15.11 | 18:00
Най-четени
-
Борисов обяви успех за "Лукойл": Вече ще бъде, както беше!
В пост във Facebook лидерът на ГЕРБ благодари на Министерския съвет и на широк кръг партии за...
15.11 | 05:01
-
Бюджет 2026 отразява случващото се в политическия живот у нас в последните 4 години
Това заяви Теменужка Петкова
15.11 | 10:00