Нигерийски Данчо Караджов впечатлява с пеене 04.04 | 12:31
Тени изпя с емоция и на чист български „Да те жадувам“ на „Сигнал“
Нигериецът Тени Омеде, когото познаваме от участията му в "Байландо" и в конкурса за "Евровизия", продължава да се бори да осъществи мечтата си да стане известен певец в България с песни на български език.
Сега той омая журито в предаването "България търси талант" като изпя на ясен и чист български хита на "Сигнал" и Йордан Караджов "Да те жадувам" и си гарантира продължаването напред с четирите "Да" на Ваня Цветкова, Хилда Казасян, Маги Халваджиян и Любен Дилов-син.
26-годишният нигериец, роден в Лагос, живее във Варна от седем години и вече е завършил "Счетоводство и контрол" в Икономическия университет в морския град.
У нас го праща майка му, за да го принуди да учи, а не да си губи времето у дома с пеене. Въпреки че вече е завършил образованието си и дори работи като "бизнесмен", Тени продължава да се бори да се занимава с музика и е решен да издаде албум и да го прати на семейството си в Африка.
Тени направи впечатление на родната публика още с участието си в шоуто "Байландо". Още тогава той показа, че има афинитет към българската музика. Във визитката си дори пееше парче на Графа и народната песен "Лудо младо".
Мечтата на Тени е да бъде известен певец в България, макар че в Нигерия е имал популярност с групата си, с която е свирил пет години.
Борбеният Водолей се опита безуспешно да сбъдне мечтата си и като участва в последния конкурс за родната "Евровизия" с песента "Without You" по негов текст и музика, създадена заедно с Красимир Илиев.
Чаровният нигериец няма планове да се връща в родината си, но е убеден, че най-хубавите жени са нигерийките, а българките остават на второ място в личната му класация.
Водещи
-
Хампарцумян: Ленин е предупредил, че държава, в която полицаите взимат повече от учителите, е полицейска
Външните банки ще ни дадат кредит, но един ден купонът ще свърши и идва сметката, може да се...
18.11 | 21:00
-
За всеки трети проверен воден обект по Черноморието има нарушения
Най-засегнати са Св. Влас, Елените, Лозенец, Царево, Слънчев бряг и Варна
18.11 | 20:30
-
Алибегов: Ще обжалваме новите такси на Столична община
По думите му бюджетът, разглеждан в парламентарните комисии, предвижда редица утежнения за...
18.11 | 20:16
Най-четени
-
Предупреждение за ураганен вятър в Царево
Бурният вятър през нощта събори дърво и временно затвори пътя между селата Ясна поляна и Ново...
18.11 | 09:30