Повече британци са видели Айфеловата кула от Бъкингамския дворец 08.12 | 13:02

Жителите на Острова предпочитат да пътуват хиляди километри, вместо да посетят родните забележителности
Опасяваща тенденция установи проучване на Острова – че повече британци (45%) са посетили Айфеловата кула от Бъкингамския дворец (36%), съобщи в. Telegraph.
Тенденцията сред жителите на Острова да неглижират собственото си културно наследство се потвърждава и от други данни – 21% от британците са предпочели да посетят Статуята на свободата пред Адриановия вал (20%), въпреки че туристическата атракция в Ню Йорк е хиляди километри по-далече от древната римска забележителност.
Почти една пета (18%) признават, че никога не са посещавали никоя от британските забележителности в топ 5, сред които са още Blackpool Tower (вдъхновена от Айфеловата кула), Парламентът и Стоунхендж.
Съкрушително мнозинство от почти девет десети (84%) от анкетираните 1000 души, признават, че биха предпочели да отидат на екскурзия в чужбина, отколкото в родината, посочвайки като фактори лошото време и лошия обществен транспорт.
Лондончани се оказват най-мързеливи що се отнася до посещаването на туристически обекти, като 58% от тях признават, че никога не са посещавали Бъкингамския дворец.
Затова пък сред дестинациите в чужбина най-предпочитани са испанският курорт Марбела (79%), Рим (87%), Лас Вегас (79%) и Ню Йорк (74%).
Водещи
-
В бюджета на НЗОК: Предвижда се здравната вноска да остане 8%
И още - запазва се и правилото, че отсъствието по болест първите два дни се плаща от...
19.03 | 20:40
-
Астронавтите, прекарали 9 месеца в Космоса, ще се учат да ходят отново
Бъч Уилмор и Суни Уилямс ще трябва да преминат продължителна рехабилитация
19.03 | 20:20
-
Лихвите по кредити и депозити няма да се променят след въвеждането на еврото
Това увериха от финансовото министерство на официалната страница за приемане на еврото в...
19.03 | 20:00
-
Емили Тротинетката прецакана заради протестите в Сърбия
В съседната ни страна, където тявъзнмерява да се оперира за смяна на пола, замразят плановите...
19.03 | 19:45
Най-четени
-
Костадинов: В Народното събрание има 5 управляващи партии, 3 патерици и само една истинска опозиция
В публикацията си лидерът на "Възраждане" посочи и друг случай от същия ден, когато опозицията...
19.03 | 10:59
-
Изравнителните сметки за и топла вода могат да бъдат забавени с повече от месец
"Тази възможност я има, но никой не се възползва от нея и е логично".
19.03 | 11:59
-
Тровят умишлено дърво в идеалния център на София – това е пореден такъв случай
Първият човек, който забелязва пропитото дърво с гориво, както и следите от разлятата течност...
19.03 | 09:59