С Парад на ветрилата Бургас отбелязва Европейския морски ден 20.05 | 10:12
От общината обещават истински спектакъл с лодки и яхти в Бургаския залив

Бургас ще отбележи Европейския морски ден с "Парад на ветрилата". Между 11 и 14 часа лодки и яхти ще излязат в морето с вдигнати платна и ще предложат на жителите и гостите на Бургас истински спектакъл.
Гледката ще се наблюдава най-добре от Терасата, Моста и крайбрежната алея, съобщиха от общината.
Освен този парад в Бургас ще има и още културни събития. Деца ще рисуват морски пейзажи на асфалт от 16 часа на алеята между Казиното и сцена "Охлюва". Там ще бъде разположена и фотоизложба, представяща фотографии отново на морска тематика.
От 17 часа на "Охлюва" ще пеят деца от вокална група "Морски песъчинки". Празникът ще завърши с концерт на Представителния духов оркестър на Военноморските сили от 18 часа.
Събитията, включени в програмата за отбелязване на Европейския морски ден, са в подкрепа на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2019.
Техни организатори са Община Бургас и Бургаска Морска Асоциация, със съдействието на яхт клуб "Порт Бургас", яхт клуб "Черноморец" и Бургаска фотографска общност.
Водещи
-
МВР ще уведомява за изтичане на лична карта, паспорт и шофьорска книжа
Ще се обаждат и ще пращат имейли, предвижда проект за постановление на Министерски съвет
17.10 | 17:30
-
Чакат ни 57 смъртоносно горещи дни до края на века
Това е еквивалентно на близо два допълнителни месеца екстремни горещини
17.10 | 17:15
Най-четени
-
Какъв църковен празник отбелязваме на 17 октомври?
Не давайте пари назаем днес и още народни поверия за деня
17.10 | 09:15
-
Захлаждане и валжи в цялата страна
Максималните температури ще бъдат предимно между 13° и 18°, в София – около 13°
17.10 | 09:00