С бившия по-добре само на кафенце... 19.07 | 16:11
Една невинна вечеря може да предизвика вълна от ревност

Обядването с бившия романтичен партньор може да означава нещо повече от обикновено поглъщане на калории и безобидна среща.
Изследователи са стигнали до извода, че обядът или вечерята с бившия партньор може да провокира пристъпи на внезапна ревност у сегашната ви половинка.
Експертите са установили, че срещата с бившите възлюбени тъкмо за вечеря или обяд пробужда необоснована ревност, докато нищо подобно не се случва, когато хората се срещат на чаша кафе.
Тази закономерност се проследява както сред жените, така и сред мъжете.
"Всички, до които се допитахме, говорят, че обядът или вечерята с бившия партньор не е просто приемане на храна", пишат изследователите Кевин Книфин и Брайън Вансинк от Корнуелския университет.
Физическите ефекти от употребата на хранителни продукти – такива като увеличаване на теглото, се изследват доста често, но изключително малко внимание се отделя на влиянието на храната върху социалното поведение.
Експертите запитали доброволците какви чувства биха изпитали, ако тяхната половинка в продължение на час е заета в някакво мероприятие с бившия си възлюбен. Сред въпросните "мероприятия" били електронна кореспонденция, разговори по телефона, среща на кафе или в ресторант.
В резултат, според нарастването на "заплахата", взаимодействията били разпределени по следния начин:
1) Електронна кореспонденция;
2) Разговор по телефона;
3) Среща на кафе;
4) Съвместен обяд или вечеря.
Изследователите отбелязват, че вечерята с бившата половинка се смята за по-опасно "мероприятие" от обяда, тъй като тя лесно можела да прерасне в нещо по-интимно. Същото се отнасяло за вечерната среща на кафе, която предизвиквала повече емоции от сутрешното пиене на ободрителна течност.
"Към съвместното хапване хората се отнасят много сериозно, защото на подсъзнателно ниво по време на храна човек се чувства по-близо до събеседника", поясняват изследователите.
Водещи
-
Прокуратурата повдигна обвинение на 18-годишния младеж, блъснал петима в Слънчев бряг
Инцидентът се случи на 14 август около 14:00 часа на алея между хотелите "Олимп" и "Мелия" в...
15.08 | 18:00
-
През нощта облачността ще намалява и над по-голямата част от страната ще е предимно ясно
Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, за София - около 30°.
15.08 | 17:40
-
Доналд Тръмп е на път за Аляска
„High Stakes!!!“ написа Тръмп в Truth Social, малко преди да напусне Белия дом.
15.08 | 17:20
-
Васил Терзиев подготвя доклад за закупуване на още 20 нови камери, след като тази нощ шофьор заби автомобила си в автобус
"Тежка катастрофа от тази сутрин отне човешки живот и рани хора. Искрени съболезнования за...
15.08 | 16:59
Най-четени
-
Средната месечна заплата в България продължава да расте
Къде са най-високите и най-ниските възнаграждения
15.08 | 10:45
-
Кой е шофьорът, влетял с кола в автобус
Загиналият е бил единственият пътник в автобуса - сирийски гражданин
15.08 | 11:30
-
Мартин Елвиса помага в търсенето на новия "Ерген" на България
Кастингът отдавна е отворен и вече има доста мераклии, които искат да влязат в ролята.
15.08 | 14:00
-
Шофьорът, врязъл се в автобус в София, бил глобен часове преди катастрофата
Припомняме, тежката катастрофа стана рано тази сутрин в София, на кръстовището на столичните...
15.08 | 14:30