Сексът веднъж седмично е достатъчен за щастлива връзка 19.11 | 10:30
Важно е да поддържаш интимна връзка с партньора си, без да има излишен натиск да се прави секс възможно най-често, смятат психолози

Сексът веднъж седмично е достатъчен за щастливото съжителство на женени или дълго обвързани хетеросексуални двойки, твърди ново американско проучване.
Откритията се основават на анкетно допитване сред 30 000 американци, продължило четири десетилетия. Въпреки че по-честият секс се свързва с по-голямо щастие, тази връзка спира да бъде толкова значителна при честота над веднъж седмично, по думите на главния изследовател Ейми Муйз, социален психолог от Университета в Торонто-Мисисауга.
"Нашите открития предполагат, че е важно да поддържаме интимна връзка с партньора си, но не е нужно да правим секс всеки ден, за да я запазим,” допълва Муйз. Изследователите отбелязват, че проучването не цели да търси причина и следствие, и не може да се каже дали щастливата връзка води до секс веднъж седмично, или обратното.
Също така е важно, че анкетираните са единствено хора в романтична връзка."Всъщност няма връзка между честотата на сексуалните контакти и благоденствието при хора, които не са във връзка,” допълва Муйз. Резултатите са устойчиви независимо от пола на участниците, възрастовата им група или продължителността на отношенията с партньора - от месеци до десетилетия.
Според Муйз, двойките трябва да обсъждат дали сексуалните им нужди са задоволени, вместо просто да настояват за повече секс.
"Важно е да поддържаш интимна връзка с партньора си, без да има излишен натиск да се прави секс възможно най-често,” допълва социалния психолог.
Водещи
-
Мирослав печели „Игри на волята”?
28.09 | 11:20
-
Румен Петков: ПП-ДБ живеят от Пеевски и заради Пеевски
Той за тях е като слънцето и въздуха
28.09 | 11:00
-
Циклони обещават напоителни есенни дъждове, сняг високо в планините и риск от слана в котловините
България - в периферията на Средиземноморски циклон
28.09 | 10:40
-
Основни хранителни стоки поскъпват на тържищата
Повечето зеленчуци и плодове поевтиняват на борсите у нас
28.09 | 10:20
Най-четени
-
Масово гледане на финала по волейбол в цялата страна – вижте къде
Националният ни отбор ще играе днес от 13.30 ч. срещу тима на Италия за титлата на световното...
28.09 | 09:00
-
Облачна и дъждовна неделя
Дневните температури в цялата страна ще се понижат още и ще са около и под 20°C
28.09 | 09:15
-
НАТО ще засили наблюдението в Балтийско море
Мерките ще включват платформи за разузнаване, наблюдение и рекогносцировка, както и поне един...
28.09 | 10:00