Скотланд Ярд с "бисквитени коли" 21.11 | 09:56
Такава окраска ще имат автомобилите

Автомобилният парк на Скотланд Ярд ще е с окраската на прочутата двуцветна "шахматна" бисквитена торта "Батенберг", която се приготвя от два блата, предаде ИТАР-ТАСС.
С мярката се цели полицейските машини да станат по-видими, особено през тъмните часове на денонощието. От щаб-квартирата на полицейското управление на британската столица съобщават, че новата цветова гама на патрулиращите и оперативни автомобили вече е одобрена.
"Този дизайн ще направи автомобилите по-забележими", заявява полицай от Скотланд Ярд. Проектът, целящ да се придаде нов облик на полицейските автомобили, е разчетен за три години. Той ще се осъществява с подмяната на автомобилния парк на Скотланд Ярд.
Инициативата за смяната на цвета на полицейските коли е била предшествана от обсъждане на предложения дизайн в социалните мрежи.
В продължение на две седмици във Facebook и в Twitter британците са имали възможност да споделят своето "за" и "против", отбелязва още БТА. При втория вариант колите на лондонската полиция са щели да запазят досегашния си цвят.
800 гласа "за" са решили съдбата на проекта. Изследването е било финансирано от Министерството на вътрешните работи.
Дизайнът "Батенберг", който се отличава с ярките си, видими от далеч цветове, е получил името си от едноименната торта с марципанова глазура. По традиция тя се приготвя от два различни на цвят блата, които се режат. Парчетата се редят шахматно и се слепват с мармалад.
Водещи
-
Джартов: Обстановката в страната е сравнително спокойна, регистрирани са 30 произшествия
Нашите екипи продължават работят по отстраняването на отломките от наводнението в Елените,...
06.10 | 17:59
-
Кризисен щаб заседава в Пловдив заради очакваните поройни дъждове
По данни на представителите на „НЕК“ нивото на язовирите заради дъжда през последните дни се...
06.10 | 17:22
-
Два тира катастрофираха днес в Прохода на Републиката
Временно движението в района на произшествието се осъществява в една лента заради почистване...
06.10 | 17:00
-
Иззети са над 30 флакона с райски газ, компетентните институции съставиха 8 акта на длъжностни лица в три търговски обекта
Съвместните проверки на контролните органи са в ход на територията на цялата столица
06.10 | 16:30
Най-четени
-
Костадин Костадинов: Ще подам сигнал до Прокуратурата за национално предателство от страна на Бойко Борисов
Той припомня че предишната среща на Борисов с Тръмп през 2019 г. струвала на България 3...
06.10 | 12:45
-
От неделя отпадъците на домакинствата с над 300 хиляди столичани се събират временно от общинското предприятие за третиране на отпадъци
Боклукът ще се събира за две седмици, включително в специални контейнери за строителни...
06.10 | 10:30
-
Мост се срути в Бургаско, в близост до Царево
„Още една трагедия, това е път II-99 малко след село Изгрев. Този мост вече веднъж е бил...
06.10 | 12:30
-
Червен, оранжев и жълт код за опасно време са обявени за вторник 7 октомври 2025 г.
Червеният код важи за част от областите Хасково, Ямбол и Силистра, както и за целите Добрич,...
06.10 | 12:15