Съни ще прави компания на Бо в Белия дом 20.08 | 10:05
Барак Обама има ново куче

"Ако искате приятел във Вашингтон, вземете си куче!" - изглежда президентът Барак Обама е последвал този съвет, приписван на далечния му предшественик Хари Труман, приемайки вчера втори приятел на четири лапи в Белия дом, предаде AFP.
Женската Съни, на една годинка, се присъедини към Бо, който е от същата порода - португалско водно куче. "Съни е съвършената малка сестричка за Бо - пълна с енергия и много дружелюбна и семейството на президента избра името й, защото пасва на слънчевото й излъчване", гласи официалното съобщение на сайта на Белия дом.
В социалните мрежи са публикувани снимки и видеоклип с двете кучета, които си играят на Южната морава.
"Подозираме, че Съни ще последва стъпките на Бо и ще прави компания на президента в Овалния кабинет, ще излиза на разходка с първото семейство след семейната им вечеря в 18,30 ч. и дори ще скача в скута на първата дама от време на време", продължава текстът, цитиран от Reuters.
Бо дойде да живее със семейство Обама малко след влизането му в президентската резиденция през 2009 г., в изпълнение на обещанието, дадено от президента на дъщерите му във вечерта на избирането му през ноември 2008 г., припомня БТА.
При пристигането на Бо в Белия дом, семейство Обама обясниха, че са избрали португалско водно куче, понеже дъщеря им Саша страда от алергии, а тази рядка порода не причинява алергични пристъпи. Бо беше подарък за Обама от сенатора Едуард Кенеди.
Водещи
-
Антон Кутев: Пеевски и Борисов имат интерес да бутнат правителството
Българите предполагат, че всички са корумпирани, но когато флагманът на антикорупцията е...
28.06 | 18:00
-
Киселова за вота на недоверие на „Възраждане“: Опит за злоупотреба с процедурата
Те самите не вярват в аргументите, които са извели в искането си, смята председателят на НС
28.06 | 17:20
-
Два инцидента с леки самолети тази сутрин
28.06 | 16:59
Най-четени
-
Протестиращи правят от днес палатков лагер "Град на лева"
Той ще бъде изграден в Триъгълника на властта
28.06 | 13:20
-
"Възраждане" с пореден протест срещу еврото
Вчера партията внесе в НС предложение за вот на недоверие към правителството
28.06 | 09:45
-
Вигенин за ПП: Парадоксално е, че се заканиха да внесат вот на недоверие за корупцията
Според него оставката на Кирил Петков е шанс за "Продължаваме промяната"
28.06 | 13:00
-
Мара Отварачката призна: Пак се омъжвам!
28.06 | 12:40