Телефонът навърши 135 години 08.03 | 15:10
Едва ли Александър Бел някога е очаквал "телефонна" революция като днешната

На вчерашния ден преди 135 години се е случило нещо, заради което днес животът ни е тотално променен. Александър Греъм Бел получава патент за това, което по-късно ще стане известно като телефон.
Разбира се, неговата първоначална визия е много далеч от техниката, с която ние боравим днес, но идеята е една и съща.
Александър Бел е роден през 1847 г. в Единбург, Шотландия. Мести се в Онтарио, а после и в САЩ, като се установява в Бостън. Именно там започва и кариерата му на изобретател. През целия си живот Бел се интересува от обучението и помощта за глухи хора.
Този негов интерес води до изобретяването на микрофона, а през 1876 г. и до създаването на "електрическата говорна машина", която ние днес наричаме просто "телефон".
Новините за неговото откритие бързо се разпространяват в Европа и света. През 1884 г. Бел осъществява първия телефонен трафик в Кънектикът.
Изобретателят е имал големи надежди и виждания за своето "отроче", но едва ли някога наистина е мечтаел, че през телефон ще бъдат разменяни видео изображения.
От смъртта му през 1922 г. телекомуникационната индустрия преживя революция, която обаче нямаше да бъде възможна без крачката на Бел преди 135 години.
Водещи
-
482 000 са диабетиците в България
Стрес, нездравословно хранене, малко сън и липса на физическа активност водят до затлъстяване,...
14.10 | 17:59
-
Министър Пешев награди с парична премия Карлос Насар
„С невероятния си талант, силен спортен дух и постоянство ти доказа, че мястото на българските...
14.10 | 17:45
-
Кремъл приветства желанието на Тръмп за мир в Украйна
Москва даде да се разбере, че ще сметне подобна доставка за опасна ескалация на войната
14.10 | 17:30
-
Нешка Робева разкри заветите на Ванга от Рупите
Тя сподели, че за нея леля Ванга винаги е била учител на световно, вселенско ниво
14.10 | 16:59
Най-четени
-
Полицаи крият камера за скорост зад кофи за боклук
Това е поредният пример за "креативен" подход от страна на униформените в региона, след като...
14.10 | 14:45
-
Над 360 000 българи работят и след пенсия за 16 лева отгоре
Средното увеличение на месечната пенсия в резултат на допълнителния стаж е 16,36 лева
14.10 | 10:30
-
6 държави, в които бензинът е по-евтин от водата
. В същото време литър бутилирана вода се търгува за около 0,60 долара заради срив в...
14.10 | 10:45
-
Нешка Робева разкри заветите на Ванга от Рупите
Тя сподели, че за нея леля Ванга винаги е била учител на световно, вселенско ниво
14.10 | 16:59