Турски овчари се мръщят на 1100 евро заплата 23.06 | 13:45
От кандидатите се изискват основни познания за оказване на първа помощ на животните
Съюзът на овчарите и козарите в Малатия, Централна Турция, предлага заплата от 2500 турски лири (1100 евро) за овчари, които да извеждат на паша животните на местните собственици на добитък, предаде Анадолската агенция.
Въпреки доброто възнаграждение интерес към предложението за работа липсва. Овчар се търси от миналата година, като първоначално предложената заплата е била 1300 лири (570 евро), казва председателят на съюза Ихсан Акън, цитиран от БТА. От тази година възнаграждението е почти двойно.
Никой в окръг Малатия обаче не е кандидатствал за работата. Само двама кандидати от други окръзи са проявили интерес, като единият от тях вече е нает.
Сега съюзът търси още 50 кандидати, които имат препоръки, казва Акън. От тях се очакват основни познания за оказване на първа помощ на животните и за различните видове треви.
Съюзът на овчарите и козарите подготвя и проект за обучение на овчари, чрез който да се осигури заетост на безработни хора.
iNews припомня, че тези дни българския премиер Бойко Борисов отправи призив към българските студенти да се борят с безработицата като станат овчари, тъй като имало много търсене. "Как няма работа! Ние примерно за овчари в момента… и така се търси агнешко месо и овчо в цяла Европа, че просто…, в зеленчукопроизводството. Ма той нямал, щото бил ИТ специалист", заяви Борисов. Впоследствие проверки установиха, че в никое бюро по труда няма пусната обява за овчар.
Водещи
-
Божанков: Искаме да бъдем първа политическа сила и да поемем отговорност за управлението на държавата
Според него изборите ще са борба на живот и смърт за статуквото
17.01 | 18:00
-
Новолуние в Козирог: Всичко старо си отива
На този етап всичко ще се планира и развива задкулисно, лицемерно и под напора на емоциите
17.01 | 17:40
-
Тръмп покани Ердоган сред основателите на Съвета за мир в Газа
Новата структура ще участва във формирането на бъдещото управление и услуги в ивицата Газа
17.01 | 17:20
-
„Кроношпан“ внесе план за безопасно спиране на производствена линия във Велико Търново
Компанията ще обжалва наложената мярка
17.01 | 17:00
Най-четени
-
Край на тайната на заплатите от тази година
ЕС въвежда задължителни правила, които целят да превърнат принципа „равно заплащане за равен...
17.01 | 14:00
-
Новолуние в Козирог: Всичко старо си отива
На този етап всичко ще се планира и развива задкулисно, лицемерно и под напора на емоциите
17.01 | 17:40
-
От 19 януари до 18 юли спират влаковете между метростанциите "Сливница" и "Обеля"
За посочения период метростанция "Сливница" ще бъде крайна за линии № 1 и № 4; станция "Обеля"...
17.01 | 10:20