Учат виенчани как да се извиняват 04.06 | 16:57
„Никога не е грешка да кажеш „Съжалявам“, е мотото на кампанията на градската управа

Виена неведнъж е била обявявана за най-добрия гард за живеене в целия свят, но въпреки всичко продължава да полага усилия да бъде перфектна във всяко едно отношение.
В момента градските власти са си поставили за цел да направят гражданите си максимално възпитани, което неминуемо ще се отрази и върху туристическата привлекателност на Виена.
Напоследък се забелязва известно напрежение сред гражданите в столицата на Австрия покрай увеличаващите се проблеми с трафика и напрежението, което той създава.
Най-често словесните сблъсъци се заформят между шофьорите на автомобили, мотористите и велосипедистите, които не спазват правилата. Стигало се е и до агресивни прояви, посочва AFP.
Новата кампания, стартирала миналата седмица, се казва "Никога не е грешка да кажеш "Съжалявам".
Градските власти се надяват да окуражат хората да не преекспонират малки дрязги на улицата, а напротив – да покажат добронамереност.
Ето и съветите, които властите дават: 1. Свийте рамене извинително; 2. Усмихнете се сякаш е Коледа; 3. Помахайте; 4. Кажете "Съжалявам", дори и никой да не слуша".
Водещи
-
Вълчев отправи приветствие към всички ученици, учители и родители по повод първия учебен ден и началото на новата учебна година
Министърът на образованието се обърна към учителите, като заяви, че всяко цвете, което ще...
15.09 | 08:28
-
Axios: Путин и Нетаняху преминават "червените линии", докато Тръмп стои пасивно
Тръмп стои пасивно
13.09 | 15:30
-
Дъждовен първи учебен ден
В средата на новата седмица ще има повече слънце, но в края й студен фронт отново ще премине...
14.09 | 18:00
-
Тагарев: Русия демонстрира своите агресивни намерения спрямо Европа
Истинското решение е да работим с Украйна и да направим единна система за защита от дронове,...
14.09 | 17:40
Най-четени
-
Въвежда се нова задължителна ваксина за децата
Първата доза за варицела ще се поставя между 12 и 15-месечна възраст, а втората – при...
14.09 | 12:40
-
До 2050 г. населението на България ще падне под 5 млн. души
Това предупреди пред бившият министър на образованието Сергей Игнатов
14.09 | 10:40
-
Бойко Борисов: Вятърът на Промяната забави пускането на АМ "Европа"
Народът си плати цената, заяви лидерът на ГЕРБ
14.09 | 11:00