Учителите отпреди 100 години 01.10 | 17:25

Вижте какви са били задълженията им тогава

От Цанка Донкова

Учителите са най-важните хора в развитието на един човек, след родителите. Освен че благодарение на тях сме получили безкрайни знания, те са ни изградили като личности.

Днес учителите използват всевъзможни похвати, в рамките на разрешените от закона, за да вкарат децата в правия път. Търсят всякакви методи, за да приковат вниманието им. Но това е днес. В миналото обаче те много са се различавали.

Преди 100 години примерно учителите е трябвало да спазват доста интересни и дори нелепи правила. Вижте ги и помислете къде са разликите със сегашната действителност.

Учителката:

1. Няма право да встъпва в брак през периода, за който е сключила договор за работа.

2. Не може да завъжда приятелства с мъже.

3. Трябва да си стои вкъщи от 20:00 до 6:00 часа, освен ако не е възпрепятствана от задължения в училище.

Останалите можете да прочетете в Div.bg.

Водещи

Най-четени