Учителите отпреди 100 години 01.10 | 17:25
Вижте какви са били задълженията им тогава
Учителите са най-важните хора в развитието на един човек, след родителите. Освен че благодарение на тях сме получили безкрайни знания, те са ни изградили като личности.
Днес учителите използват всевъзможни похвати, в рамките на разрешените от закона, за да вкарат децата в правия път. Търсят всякакви методи, за да приковат вниманието им. Но това е днес. В миналото обаче те много са се различавали.
Преди 100 години примерно учителите е трябвало да спазват доста интересни и дори нелепи правила. Вижте ги и помислете къде са разликите със сегашната действителност.
Учителката:
1. Няма право да встъпва в брак през периода, за който е сключила договор за работа.
2. Не може да завъжда приятелства с мъже.
3. Трябва да си стои вкъщи от 20:00 до 6:00 часа, освен ако не е възпрепятствана от задължения в училище.
Водещи
-
Без Дара на Dream Fest в Баку заради участие на руски певци в събитието
Решението й идва след силна обществена реакция
23.06 | 20:29
-
Прокуратурата в Кюстендил се самосезира за фалшивите гръцки книжки
По случая е образувано досъдебно производство за документно престъпление
23.06 | 20:15
-
Издъхна Елка Скорчева - вдовицата на худоожника Румен Скорчев
86-годишната интелектуалка е станала жертва на непоноисамата жега на плажа в Лозенец
23.06 | 20:00
-
Рекордно количество петрол премина през Ормузкия проток
"Цените на петрола се сриват, а светът е много по-безопасно място“, обяви Тръмп
23.06 | 19:45
Най-четени
-
Здравко Василев: Навлизаме в жестока криза
Черноморието губи чуждестранните туристи заради неконтролируемо покачване на цените
23.06 | 10:59
-
В световния Топ 5: Българите по-оправни с изкуствения интелект от САЩ, Германия и Япония
Хората готови, бизнесът - не
23.06 | 11:15
-
Защо комарите сякаш предпочитат едни хора пред други?
Въпреки многобройните популярни теории, учените все още разкриват сложните механизми, които...
23.06 | 11:45