Футболни куриози 27.12 | 08:45
Футболът за някой е целият свят - за други - просто 11 мъже, които гонят една топка
Футболът за някой е целият свят - за други - просто 11 мъже, които гонят една топка.
И на пръв поглед уж е проста игра, но понякога нещата, които се случват на терена, остават напълно неразгадаеми.
По време на мач от датското първенство, нападателят на Одензе с изстрел от няколко метра, счупил вратата с топката. Мачът бил прекъснат, защото съдията не знаел как да процедира в тази ситуация. Изпратил запитването си до Националната футболна федерация. На мястото на случката веднага пристигнали петима треньори от елитната девизия, които така и не успели да му дадат отговор.
Бразилският футболен защитник Пинейро бил рекордьор по голове, но в собствената врата. Само за един сезон той си вкарва цели 10 автогола. След като е преместен и атака, той отново успява да впечатли всички... вкарвайки си автогол. Когато навършил 25 години, неговите съотборници му подарили компас с надпис: "Помни, че противникът е от другата страна".
Ето какво се случило по време на мач между бразилските отбори Фламенго и Мадурейра. 10 минути преди края на мача отборът на Фламенго бие топката към противниковото поле. "Хваната" от вятъра, топката пада право във вратата на Мадурейра. Вратарят пък бил зает в този момент с оправянето на връзките на обувката си и така пропуснал гола. В резултат на това Фламенго печели с 1:0.
Още подобни куриозни моменти вижте на sportuvai.bg.
Водещи
-
20 задържани на антиправителствения протест в столицата
Един от тях бил с нож и бокс, а друг - обявен за издирване
10.12 | 21:00
-
Акад. Иван Илчев: Това е протест против морала на българските политици
Той смята, че за управляващите е по-изгодно да представят народното недоволство като като...
10.12 | 20:30
-
И Нинова зове: Протести до оставка на това фалшиво, вредно и опасно за държавата управление
"Аз десет години се боря с този модел, така че тази битка за мен е продължение на досегашната...
10.12 | 20:15
Най-четени
-
Президентът Радев: Хората изпревариха парламента и гласуваха недоверие на кабинета
По думите му протестът е родил „широк народен консенсус анти-мафия“, който надхвърля...
10.12 | 23:01
-
Борисов: След 1 януари ще говоря за оставки и протести
"Надявам се на 1 януари всеки българин да може да си изтегли парите от банкомата в евро", каза...
10.12 | 09:45
-
Край на дебатите: Гласуват вота на недоверие към кабинета утре (ОБЗОР)
Вотът е внесен от ПП–ДБ и е подкрепен от депутатите на АПС и МЕЧ, а темата е „Провал в...
10.12 | 14:30
-
НА ЖИВО Големият протест в столицата и страната ОБНОВЕНА
10.12 | 18:07