Лятото пътуваме от София до морето за 3 часа 25.01 | 16:23
Магистрала "Тракия" трябва да бъде готова до 31 май
Крайният срок за изпълнението на автомагистрала "Тракия" е 31 май 2013 г. Това съобщи председателят на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура” Лазар Лазаров, цитиран от агенция "Фокус".
С лота до Бургас цялата автомагистрала "Тракия" ще бъде завършена, за да може лятото всички туристи да пътуват спокойно към морето, обясни той.
При стандартна постоянна позволена скорост с нормално каране стигането от София до морето ще става за около 3 часа, а досега е било между 4,5 и 5 часа, добави Лазаров.
По думите му проблеми по отношение на строителството винаги има, но това са технически въпроси, които се изчистват на момента от екипите за управление и от надзорната фирма със съдействието на строителя.
Най-важните проекти, които АПИ смята да приключи през първата половина на 2013 г., са големите инфраструктурни обекти като магистралите "Тракия” и "Хемус”, в участъка от Софийския околовръстен път до съществуващата начална точка на автомагистралата, към настоящия момент.
С бюджетни средства се изпълнява още един участък от автомагистрала "Хемус” – в района на Шумен, който не е от Оперативна програма "Транспорт”, но също е важен, обясни Лазаров.
Той ще свърже първокласния път от Силистра до Шумен със съществуващата автомагистрала "Хемус” и по този начин участъкът от автомагистрала "Хемус" на територията на Шумен и Варна ще бъде удължен с още 8 км, добави шефът на АПИ.
Водещи
-
Проф. Ханке: Приемането на еврото би било огромна грешка, играете си с огъня
"Ако преминете от де факто членство в еврозоната към де юре, нямате повече никакви опции,...
08.02 | 18:00
-
Приближават ли ни AI-оръжията към Апокалипсиса?
08.02 | 17:40
-
Жената, заклала децата си във Вакарел, взела ножа от бакалията
След като убила рожбите си, отишла да купи и въже да се беси
08.02 | 17:20
-
Ергенки със силикон завладяват екрана утре вечер, кои са те?
Риалитито се завръща с нов сезон още тази неделя, 9 февруари
08.02 | 17:20
Най-четени
-
Война в мрежата заради рекламен клип с Мария Бакалова
Правителството го изтри, излагала ни пред Тръмп
08.02 | 15:30
-
Първан Симеонов: Скептицизмът към еврото се дължи на застаряващото население
Над 57% от българите са „против“ България да приеме евровалутата
08.02 | 13:00
-
Жената, заклала децата си във Вакарел, взела ножа от бакалията
След като убила рожбите си, отишла да купи и въже да се беси
08.02 | 17:20