Матура по математика ще има в цялата страна 22.05 | 15:25
Само в две училища – в Перник и в Радомир занятия не могат да бъдат проведени
Районният инспекторат по образование в Перник ще трябва да реши до 17 часа днес как ще бъдат преразпределени децата и къде ще се явят на матурата по математика утре (23 май).
Това коментира министърът на образованието Сергей Игнатов, цитиран от БТА. Той е на посещение в Перник и заедно с министърът на регионалното развитие и благоустройството участваха в заседание на кризисния щаб в града.
Само в две училища в Перник изпита няма да може да се проведе – в Професионалната гимназия по облекло и туризъм в Перник и Професионалната техническа гимназия
в Радомир.
Матурата няма да бъде проблем и в София, въпреки че в няколко училища занятия няма да се провеждат заради пострадали сгради, увери по-рано кметът на града Фндъкова.
Ако има трус по време на изпита, децата ще бъдат извеждани от училище, допълни още министър Игнатов.
От Столичния инспекторат пък призоваха учителите да не пишат неизвинени отсъствия на децата, чиито родители са преценили да ги оставят вкъщи днес. На учениците отсъствия ще се пишат, защото трябва да е ясно къде са децата, но после те ще бъдат извинявани, коментира Йорданка Фандъкова.
Водещи
-
Българчетата, починали в кола в Кипър, останали заключени вътре повече от три часа
Бащата на децата и неговата партньорка бяха оставени в ареста за три дни с решение на съда
30.06 | 18:00
-
Румен Радев: Започваме действия за намаляване на административната тежест
Премиерът откри първото заседание на новосъздадения Координационен съвет за насърчаване на...
30.06 | 17:30
-
Обраха къщата на Кънчо Стойчев в лукс комплекс край Сандански
Социологът потвърди за дръзкото нападение, но отрече в касата да е държал крупна сума от около...
30.06 | 17:15
Най-четени
-
Земетресение от 4,2 по Рихтер удари Гърция
То е било много плитко - едва на 2 км под земята
30.06 | 10:15
-
Доц. Буруджиева: Комуникацията на това правителство е под всякаква критика
"Важно е да имаме ясна правителствена програма", категорична е тя
30.06 | 10:00
-
Министър Шишков с нови скандални разкрития
Платени са 200 млн. лв. повече за мантинели, готвен е бил монопол за една фирма, заяви той
30.06 | 11:00
-
Сейшелите отбелязаха 50 години независимост в Двореца „Врана“ и с премиера на нова сейшелска песен
Почетният генерален консул на Република Сейшели в България д-р Максим Бехар представи...
30.06 | 12:00