Да си кажем всичко на извънземните! 05.04 | 10:00
Цялата информация от интернет да бъде изпратена в Космоса, искат от SETI

Човечеството е заело прекалено пасивна позиция в търсенето на извънземни цивилизации. Необходимо е кардинално да се измени подходът и активно да заявим за себе си във Вселената, а именно да изпратим в Космоса цялата натрупана информация в интернет, смята директорът на проекта по търсене на извънземен разум (SETI) Сет Шостак.
"Ако човечеството изложи цялата информация за себе си, намираща се в интернет, извънземните цивилизации, ако те съществуват, ще могат по-добре да разберат живота на нашата цивилизация. Тогава представителите на извънземния живот ще могат да формулират своите въпроси към нас така, че ние да можем да им отговорим", казва Шостак.
Шостак е горещ привърженик на идеята, че човечеството трябва да заяви за себе си колкото се може по-активно, за да може скоро да осъществи контакт с представители на извънземен разум.
С такава позиция обаче не всички са съгласни. Физикът Стивън Хокинг смята, че трябва да правим точно обратното – да си седим тихо и да не се обаждаме, тъй като извънземни цивилизации, които имат технологии за пътешествия на междузвездни разстояния, може да ни поробят или да искат да завладеят ресурсите на нашата планета.
Институтът SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) е обобщено название на редица проекти, които са насочени към търсене на извънземни цивилизации и установяване на връзка с тях. Според представителите на проекта, действащ от 1959 година, в Млечния път съществува гигантско количество земеподобни планети. И ако дори малка част от тях е обитаема, това може да означава съществуването на огромен брой цивилизации.
Още новини от света на Космоса и науката можете да откриете в Мегавселена.
Водещи
-
Пожар наложи евакуацията на блок в столичния кв. „Стрелбище“
Пламъците са тръгнали от един от апартаментите в жилищната сграда
27.08 | 21:00
-
Новите интегрални изпити за НВО след 7и и 10 клас - още от тази учебна година
Министерството на образованието и науката публикува двете заповеди
27.08 | 20:45
-
Президентът ни присъства на откриването на високотехнологичен военен завод в Германия
Заводът е част от най-големия отбранителен концерн в Европа „Райнметал“, а Румен Радев е там...
27.08 | 20:30
-
Още над 10 млн. лева са изплатени на овощари за пропаднали площи през 2025 г.
Подпомагането се осъществява при интензитет до 80 % от действителните разходи до настъпване на...
27.08 | 20:15
Най-четени
-
35% от децата в България живеят в риск от бедност и това е най-високият процент в Европейския съюз
Той подчерта, че има напредък в някои области
27.08 | 12:15
-
Министерството на транспорта предлага промени в нормативната уредба за атракционите
Темата се поставя на дневен ред в Министерския съвет днес, след като правителството призна за...
27.08 | 10:15
-
По-ниска цена на природния газ предлага „Булгаргаз“ за септември 2
За сравнение, Комисията за август утвърди цена на природния газ в размер на 62,09 лв./MWh, без...
27.08 | 11:45
-
Около 40% от абонатите на "Софийска вода" са се отказали от хартиената фактура
Той обясни, че към момента процедурата не изисква становище от КЗП.
27.08 | 11:59