Невероятният хирологичен експеримент на д-р Брадшоу 02.05 | 18:05

Скандално изследване едва не разклатило устоите на науката

От iNews.bg

Словосъчетанието "британски учени" отдавна е станало символ на грандиозно научно изследване с доста съмнителна практическа ценност.

Но в средата на 50-те години на ХХ век група учени от Кеймбриджкия институт за медицински изследвания, който се явява клон на световноизвестния Кеймбриджки университет, провели закачлив експеримент. Неговите резултати обаче едва не разклатили теорията на сериозната академична наука.

Скандалът бързо бил заметен, а научните отчети за резултатите от експеримента били скрити надълбоко в университетските архиви, та да не смущават именитите учени, чиито многотомни трудове убедително доказвали невъзможността за съществуването на това, до което стигнали младите им колеги в резултат на въпросния експеримент.

Медицинските отпадъци

Идеята за експеримента се родила спонтанно. Учените получили на свое разположение 13 чифта китки от ръцете на хора, завещали своите тела на университета за медицински изследвания след смъртта си. Телата на тези благородни хора вече били послужили на науката и това, което било останало от тях, подлежало на унищожение, както и всички останали медицински отпадъци.

Не е известно какво е движило младия доктор на медицинските науки Робърт Степълтън – любовта към науката или нещо друго, но Боб решил, че просто така да вземе и да изхвърли полезен от негова гледна точка материал, е изключително непрактично. Затова той събрал в кесия 26-те номерирани китки и ги отнесъл в своята лаборатория.

Няколко дни китките безполезно си лежали в хладилника, докато Боб им търсел достойно приложение. Гениалната идея възникнала, когато в лабораторията му надникнал неговият приятел и колега Адам Брадшоу. Трябва да споменем, че Адам, независимо от научната си степен доктор по медицина, бил доста вятърничав млад човек и проявявал нездрав интерес към различен род езотерични знания.

След като пуснал неприлична шега по повод съдържанието на хладилника на своя приятел, Адам звучно се разсмял, като сметнал находката за много добра. Но още в следващия миг главата му била осенена от гениална мисъл – защо да не опитат да анализират тези китки с методите на хирологията?

Още повече че чистотата на експеримента се осигурявала от отсъствието на притежателите на ръцете от този свят, които приживе биха могли да повлияят на хода на неговото провеждане.

Какви са невероятните изводи на младите изследователи можете да научите в Мегавселена.

Водещи

Най-четени