Местан дава Борисов на главния прокурор 05.03 | 15:37
Няма достъп до информацията, уличаваща Доган в атентат срещу експремиера
Лидерът на ДПС Лютви Местан е убеден, че премиерът в оставка Бойко Борисов е знаел, че няма да бъде осигурен достъп до материалите, уличаващи Ахмед Доган като поръчител на атентат срещу Борисов.
Местан подчерта, че още днес ще изпрати отговора, с който му се отказва достъп до информацията на главния прокурор. Според него писмото представлява доказателство, че Бойко Борисов е нарушил Закона за класифицирана информация.
"С връщането на мандата се поставя конституционна точка, която прекъсва мандата на кабинета "Борисов" и 41-то Народно събрание", заяви Местан. Той отправи към държавния глава искрените си пожелания да успее да се справи с предизвикателствата и ситуацията в тези трудни месеци.
От ДПС очакват нормализиране на политическата ситуация в страната, както и предсрочните избори да се проведат в спокойна среда. Въпреки това Местан предупреди: "Има потенциален риск политическият процес да влезе в един своеобразен сценарий на честа смяна на правителства".
От ДПС виждат своята роля в политическия процес и ще следват три безспорни ориентира – НАТО, ЕС и стабилност на валутния борд до влизането на страната в Еврозоната.
Президентът от своя страна подчерта, че първата задача, която трябва да бъде поставена пред следващото Народно събрание е приемането на "антимонополния закон" (бел.а. - Закона за енергетиката).
Водещи
-
Европейският парламент увеличи правата на пътниците във въздушния транспорт
Подкрепа за действащите права
07.07 | 17:45
-
Протестиращи се събраха пред Софийския районен съд, където се провежда заседание по делото срещу Габриела Сашова и Красимир Георгиев
Златин Младенски, председател на организацията „Мечо и приятели“, заяви, че протестите около...
07.07 | 17:30
-
На българския пазар към момента липсват данни за внесени партиди инстантна юфка от Украйна, които да са носители на бактерията салмонела
Рискове при домашното приготвяне
07.07 | 17:15
-
ПБ предлага отпадане на хартиените бюлетини с изключения за малките секции 3
По думите му целта е да направят изборното законодателство по-честно и с по-голямо доверие.
07.07 | 17:00
Най-четени
-
Нова вълна заплахи за бомби в страната
Няколко ключови административни сгради в центъра на Пловдив бяха евакуирани след получен...
07.07 | 15:15
-
Пеевски похвали Радев за завоя по договора с "Боташ"
"Този жест от турска страна е пример за добросъседски взаимоотношения, които за нас са особено...
07.07 | 14:45
-
Криминалистът Иван Савов: По телата на Калушев и двете момчета е имало следи от връзване
Криминалистът категорично изрази мнението си, че официалната версия за случилото се съдържа...
07.07 | 12:15
-
Керемедчиев за замразяването на договора с "Боташ": Вижда се отстъпчивата страна на Турция
По думите му САЩ постепенно променят формата на подкрепата си за Украйна.
07.07 | 12:30