Мизерия в здравната служба в Бистрица 03.05 | 11:44
Очаква се ремонтът да струва около 100 хиляди лева, съобщи кметът
Здравната служба в село Бистрица е потънала в мизерия, съобщава Нова тв.
В сградата работи личен лекар, който обслужва над 2000 пациенти. Според кмета на Бистрица Николай Гюров причините за това състояние на сградата са много. По думите му постройката е стара и до 2007 година в нея не са извършвани никакви ремонти.
"През 2007 година, когато за първи път стъпих в длъжност, трябваше да бъдат предприети спешни мерки. Тогава наистина беше в трагично състояние. Ситуацията тогава беше мизерна, сега не е много по-различна. Но има причини тази сградата да изглежда по този начин”, заяви Гюров.
"В основите на постройката имаше 30-40 см фекални води, които се изливаха от вертикалния щранг на приземния етаж. Сградата вече е подсушена и стабилизирана Предстои да се сдобие с енергиен паспорт. Преди това трябва да се направи конструктивно обследване, което да покаже дали е възможно ремонтите да продължат”, заяви още Гюров.
Той изрази увереност, че състоянието на сградата ще бъде подобрено. Очаква това да излезе около 100 000 лева.
Водещи
-
Нинова: Радев е в обувките на Борисов
„В тригодишната прогнозна рамка към бюджета се предвижда постоянно дългът да нараства през...
27.06 | 12:20
-
Българин е сред основните фигури в мащабно корупционно разследване в Румъния
То започва в хазартния сектор и впоследствие води до отделно дело срещу кмета на Букурещ...
27.06 | 12:00
-
Чуждестранни туристи шокирани от цените в Слънчев браг
Дюнерът е 8 евро, а парче пица - 3 евро
27.06 | 11:40
-
Военни колони на НАТО влизат в България: Започва голямо учение
Те ще прминават по републиканските пътища от днес до 12 юли
27.06 | 11:20
Най-четени
-
При акция на МВР: Арестувани са началникът на ВиК - Несебър и заместникът му
Двамата държавни служители са били задържани с белязани пари
27.06 | 09:45
-
След стрелба по кораб - САЩ нанесоха нови удари в Иран
27.06 | 10:00
-
Ето какво време ни очаква до 2 юли, според НИМХ
Днес ще е слънчево и горещо с максимални температури между 31° и 36°, в София - около 31°
27.06 | 09:00
-
Професорка от Александровска болница обяви безсрочна гладна стачка
За това съобщиха от Синдикат "Защита"
27.06 | 11:00