Лятото на 2016 г.: Руснаците се връщат 25.11 | 21:27
Заради кризата със сваления самолет нашето Черноморие ще поеме част туристите, планирали почивка в Турция
Следващото лято руските туристи ще се завърнат по българското Черноморие. Това сочат прогнозите на туристическия бранш в Русия във връзка с проблемите й с Турция покрай сваления вчера над Сирия бомбардировач. Така, след като през тази година отчетохме сериозен спад на туристическия поток от Русия, се очертава догодина да си върнем загубеното и дори да спечелим още повече.
През 2016 г. руските и средиземноморските курорти ще бъдат най-предпочитаните за туристите, разказва пред ТАСС изпълнителният директор на Уралската туристическа асоциация Михаил Малцев. Той уточнява обаче, че там все пак местата са ограничени. Така нашата страна отново ще се върне сред основните фокуси за руските туристи.
"В момента очакваме точни указания от Федералната агенция по туризъм. Ако бъдат въведени ограничения на полетите до Турция и през това време не бъдат възстановени тези до Египет, тогава приоритетни дестинации за летните почивки на хората ще станат със сигурност руските курорти – Краснодарския край и Крим. България също е сред потенциалните лидери, тъй като условията там много приличат на тези в Турция. Освен това водим преговори и с Гърция за възможностите да настаним там част от туристите", обяснява Малцев.
Той отбелязва още, че сред курортните дестинации на руските туристи през следващото лято ще останат и Италия, Испания, Хърватия и Черна гора. Почивките в тези страни обаче са по-скъпи, макар и да предлагат в пакетите не само морски, но и исторически и културен туризъм, обяснява Малцев.
Водещи
-
КЗК погна летище „Васил Левски“ - София за прекомерно високи цени на храни и напитки на Терминали 1 и 2
В тази връзка Комисията ще извърши задълбочен анализ на пазарната структура, условията за...
25.06 | 12:15
-
Новият бюджет предвижда скок в цените на тютюневите изделия
Минимален праг за облагане
25.06 | 11:45
-
Демерджиев: При катастрофата на магистрала „Тракия“ има смущаващи обстоятелства
„Към момента няма активни действия. Създаде се координация, работим по стратегия, използвайки...
25.06 | 11:30
-
Първи сблъсък за Бюджет 2026: Управляващи и опозиция на различни позиции
"Ще гласуваме против този бюджет", допълни и Божидар Божанов.
25.06 | 11:15
Най-четени
-
"Майчинството не е милостиня": Майките спират да мълчат "пред фалшивите обещания" и излизат на протест на 1 юли
Основните искания на майките включват:
25.06 | 10:45
-
Нови правила за добавката за "клас" влизат с бюджет 2026
Кабинетът въвежда почасово изчисляване на трудовия стаж
25.06 | 08:44
-
Властите в Гърция предупредиха: Не влизайте в морето на тези 29 плажа
Списъкът с плажовете, които не са подходящи за къпане, беше публикуван от гръцките власти, а...
25.06 | 09:15
-
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Пътят ще бъде блокиран в района на пътния възел Пилея – Панорама още от 23:00 ч. в петък.
25.06 | 10:59