Мугабе със $150 000 пенсия 26.11 | 11:08
Съпругата му ще разчита на половината от тази сума, ко го надживее
Като истински пенсионер-милионер ще живее бившият вече президент на Зимбабве Робърт Мугабе. Споразумението за освобождаването му от поста предвижда да му бъдат изплатени 10 милиона долара. Половината от тази сума ще му бъде предоставена наведнъж, след което пожизнено ще му бъде изплащана издръжка в размер на 150 000 долара месечно. Това съобщиха източници от управляващата партия в африканската страна, предаде БГНЕС.
С празни ръце няма да остане и жена му. Според тях, ако съпругата на бившия президент Грейс Мугабе надживее съпруга си, на нея ще се изплаща половината от сумата, определена за мъжа й.
На 21 ноември Робърт Мугабе, който управляваше страната през последните 37 години, първо като премиер, а след това като президент, обяви оставката си. Това се случи след като военните блокираха пътищата към правителствените сгради и парламент, поеха контрола над телевизията и поставиха политика под домашен арест. След това управляващата партия Африкански национален съюз на Зимбабве - Патриотичен фронт" отстрани Мугабе като ръководител на движението и назначи за нов лидер бившият първи вицепрезидент Емерсън Мнангагва. Той се закле като държавен глава на 24 ноември.
Водещи
-
Калин Стоянов сезира OFAC за притискане на прокурори от министър Демерджиев
Стоянов твърди също, че Демерджиев е казвал, че „в момента разполагал с архива на Пепи Еврото,...
08.07 | 17:59
-
Пулев: В активен диалог сме с "Лукойл" да няма сътресения на пазара на горива
"Литаско" по собствена инициатива е потърсило контакт с новото правителство и е предложило да...
08.07 | 17:40
-
„Възраждане“ алармира за 3-годишно дете, застрашено от съмнително осиновяване
Приемната майка Миглена Кралева, която също бе в кулоарите на парламента заедно с Георгиев,...
08.07 | 17:20
-
Наемите: За добре ремонтирани апартаменти в центъра на София искат над 900€
Наемите в централните и южните квартали на столицата ще продължат да растат плавно,...
08.07 | 16:45
Най-четени
-
Елеонора Митрофанова: Българските заводи бълват огромни количества оръжие за Украйна
Ядрената енергетика и АЕЦ „Козлодуй“
08.07 | 10:59
-
Иван Демерджиев: Разследваме как Пеевски си е позволил 180 полета с частни самолети
Той бе категоричен, че сигналите на ДПС не го притесняват.
08.07 | 14:15
-
Асен Василев за Радев: Някои български политици страдат от амнезия
Според Василев остава неясно и какво съдържа подписаният протокол между България и Турция.
08.07 | 12:30