НЗОК е изплатила над 14 млн. лв. на лекарите 27.04 | 09:56
Други над 16 млн. лв. са преведени на специалистите за работата им през месец март
Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) изплати 14 564 000 лв. на общопрактикуващите лекари, съобщиха от касата. Други 16 717 000 лв. са преведени на специалистите за работата им през месец март.
За извършени медико-диагностични дейности на лабораториите са преведени 6 040 000 лв., уточняват още от Касата.
iNews припомня, че през 2011 г. Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) е изплатила на договорните партньори от болничната помощ 1 212 813 105 лв.
В посочената сума са включени и изплатените средства за декември 2010 г., който по принцип се плаща от бюджета за следващата година, съобщиха от пресцентъра на НЗОК.
Средствата са получени от 394 договорни партньори, работещи по клинични пътеки и високо специализирани медицински дейности. В тази сума са включени и медицинските изделия, заплащани от НЗОК.
Водещи
-
Топ астрологът Венета Матева за пълнолунието и ретроградния Меркурий на 30 юни
Ето кои зодии да внимават
28.06 | 12:00
-
Пълна програма по дни и часове до края на Световното по футбол
Груповата фаза приключи, ясни са съперниците и потоците до финала в Ню Йорк на 19 юли
28.06 | 11:40
-
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
По-големите сблъсъци ще станат тогава, когато започне да се подготвя Бюджет 2027
28.06 | 11:20
Най-четени
-
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната
Очакват се температури между 32° и 37°, в София - около 32°
28.06 | 09:00
-
Александър Вучич обяви, че подава оставка до седмици
На фона на 36-градусова жега и година и половина масови студентски протести, сръбският...
28.06 | 10:00
-
Калфин: Проектобюджетът отразява развитието на публичните финанси през първата половина на годината
Проблемът е, че сега плащаме цената на няколко години абсолютно безотговорно или некадърно...
28.06 | 09:45