Намериха изгубения маратонец 10.06 | 12:07
Момчето е участвало в състезанието по планинско бягане с финал на връх Вихрен
Издирваният в Пирин 19-годишен младеж, изгубил се вчера (9 юни) в района на връх Вихрен, е открит и според първоначалната информация е жив и здрав.
Това научи БТА от кмета на община Банско Георги Икономов и от Планинската спасителна служба (ПСС) - Банско.
Момчето се издирва от вчера след 17:30 часа. То е участвало в състезанието по планинско бягане с финал на връх Вихрен.
Очаква се потвърждение за неговото състояние, тъй като в момента е прекъсната телефонната връзка с хората, които са го открили.
Това са служители на националния парк "Пирин" от района на Кресна, които сутринта също са се включили в издирването заедно с екипи на ПСС, горски работници и други доброволци, каза кметът на Банско, който в момента е в района на хижа "Вихрен" и участва от сутринта в организацията и координирането на дейността на спасителните екипи.
Водещи
-
Задържаният за тройното убийство в Угърчин е познавал много добре жертвите
Заподозреният е излязъл от затвора на 12 юни 2026 г., уточни окръжният прокурор на Ловеч
24.06 | 14:20
-
Шишков в НС: Всички в държавата са били замесени с ОПГ-то в Баба Алино
Регионалният министър намекна, че "местната" и "национална олигархия" са покровителствали...
24.06 | 14:10
-
ГЕРБ ще подкрепи "Синя България" за промени в Конституцията
От партията на Бойко Борисов ще организират дискусия по темата и ще търсят подкрепа за идеята...
24.06 | 13:45
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15