Ново земетресение край Нова Загора 03.05 | 09:31

Трусът е бил слаб, няма данни за щети по сгради

От iNews.bg

Ново земетресение е било регистрирано късно снощи в района на Нова Загора. Трусът е бил слаб с магнитуд 2.7 по скалата на Рихтер. Земетресението е било регистрирано в 23:16 ч. Епицентърът му е бил на 5 км северно от Нова Загора, на 30 км югозападно от Сливен и с дълбочина 2 км, става ясно от данните на Европейския сеизмологичен център, предаде БГНЕС.

Геофизичният институт на БАН отчита земетресението със същия магнитуд и епицентър близо до село Ценино, но на дълбочина от 7 км. Към момента не са постъпвали данни за разрушения или други материални щети.

Преди 2 седмици в същия район отново беше регистрирано земетресение, но от по-висока степен - 4.2 по скалата на Рихтер. След това имаше и няколко вторични по-леки труса. Тогава също нямашещети.

Водещи

Най-четени