Облагат дългите цигари с двоен акциз 21.10 | 14:49
Акцизът за бензина, дизела и керосина също скача, приеха депутатите при първо четене на промените в Закона за акцизите и данъчните складове
Ако цигарите са по-дълги от осем сантиметра без филтъра, те ще се облагат с двоен акциз. Това приеха депутатите при първо четене на промените в Закона за акцизите и данъчните складове.
За всяка цигара, която без филтъра и мундщука е по-дълга от осем сантиметра, но е с дължина, по-малка от 11 сантиметра, вече ще се дължи акциз като за две цигари. Досега цигарите се брояха като две, ако без филтър и мундщук са по-дълги от девет сантиметра и не повече от 18 сантиметра.
С измененията в закона се предвижда и повишаване на цената на тютюна за пушене, който ще се облага като фино нарязан тютюн.
Това ще стане чрез разширяване на обхвата на определението за фино нарязан тютюн - като за такъв вече ще се счита тютюнът, при който тютюневите частици имат широчина на нарязване по-малка от 1,5 мм, а не както е досега - по-малка от 1 мм.
С промените, приети на първо четене, ще се повишат акцизните ставки върху бензина, дизела и керосина, които трябва да достигнат минималните равнища за ЕС. Така за бензина поскъпването ще е от 685 на 710 лв. за 1 000 литра, а за дизела и керосина - от 600 на 615 лева. Страната ни е поела ангажимента да се достигне минималният акциз за ЕС не по-късно от 1 януари 2013 година.
Водещи
-
31 села и 1 град в 15 общини в страната са на воден режим в началото на летния сезон
Това показва актуалната справка на Министерството на регионалното развитие и благоустройството
07.07 | 16:30
-
DARA стана почетен гражданин на община Аврен
След София и Варна, Аврен е третата община в страната, която удостоява изпълнителката с тази...
07.07 | 16:15
-
Над 13 млн. евро местни данъци са платени онлайн за половин година
В началото на миналата година от Министерството на електронното управление, което сега е част...
07.07 | 16:00
-
Димитър Стоянов: Няма забрана за американски военни самолети
Прибиране на оборудването
07.07 | 15:45
Най-четени
-
Криминалистът Иван Савов: По телата на Калушев и двете момчета е имало следи от връзване
Криминалистът категорично изрази мнението си, че официалната версия за случилото се съдържа...
07.07 | 12:15
-
След срещата Радев – Ердоган: Договорът с „Боташ“ се замразява за 15 месеца
Споразумението беше подписано малко след срещата в Анкара между президента на България Румен...
07.07 | 09:48
-
Смартфоните увреждат трайно анатомията на човешкото тяло
Преждевременни бръчки и кожни инфекции
07.07 | 10:45
-
Керемедчиев за замразяването на договора с "Боташ": Вижда се отстъпчивата страна на Турция
По думите му САЩ постепенно променят формата на подкрепата си за Украйна.
07.07 | 12:30