Клисарова: Първият учебен ден е нова страница в живота на всеки 16.09 | 09:20
Проблемът с лекарите в училищата остава

Първият учебен ден е нова страница в живота на всеки ученик, независимо дали стъпва на училище за първи път, или за поредна година, дали е в средното, или във висшето образование, заявява министърът на образованието и науката Анелия Клисарова в обръщение към учениците, учителите и родителите по повод първия учебен ден, информира БТА.
"Знанието е това, което ще ви направи уверени и отговорни към себе си и към останалия свят. То ще ви отвори нови врати. Ще ви даде нови възможности. Ще ви помогне да успеете в живота и да бъдете победители. Да живеете осъзнато всеки миг и да се радвате на всичко, което сте постигнали", посочва просветният министър.
Анелия Клисарова уверява, че както и досега, екипът на Министерството на образованието и науката ще продължи да работи за децата и ще прави най-доброто, за да може те да усвояват нови знания по европейски и световни стандарти, да са спокойни, да са уверени и да получат качествено и професионално обучение.
Честитя на всички ученици, студенти, преподаватели и на всички служители в системата на образованието първия учебен ден и желая много успехи, завършва обръщението си министър Клисарова и пожелава "ползотворна, безпроблемна и пълноценна учебна година".
През тази учебна година проблемът с лекарите в училищата няма да бъде решен, заяви Клисарова пред TV7. Министърът обаче обаче изрази надежда, че през следващата учебна година учениците ще могат да разчитат на медицинска помощ.
Водещи
-
Индийска ясновидка: Никакви лекарства не могат да спасят Доналд Тръмп!
Арчена Нагабушанам очаква и много катаклизми, които ще ударят Земята
10.08 | 17:40
-
Известен руски режисьор се удави в Созопол
Юрий Бутусов e почивал у нас със семейството си
10.08 | 17:20
-
Христо Гаджев за президента Радев: Явно лицемерието е заразно
Общо за 12 месеца правителствата на Радев са продали 262 държавни имота, подчерта депутатът от...
10.08 | 17:00
Най-четени
-
Разкриха какво е правил Тодор Славков преди края си
Христо Крушарски имал заръка от бабата на Тошко да се грижи за него
10.08 | 12:40
-
Президентът: С разпродажбата на държавни имоти се готви най-големият грабеж от 90-те насам
Бързането с еврото изпразни хазната и сега кабинетът търси пари и разпродава държавата, така...
10.08 | 10:00
-
Бащата на Сияна дарява 1,2 млн. лева на нуждаещи се деца
Цялата сума от застраховката на шофьора ще дадем на деца в неравностойно положение, заяви...
10.08 | 12:00
-
Морето изхвърли на плажа в Бургас нарочно удавено куче
То е било омотано в плат, вързано с въже и прикрепени каменни тежести
10.08 | 11:20